Facebook Google+ Twitter

Targi Szkół w Jastrzębiu-Zdroju

8 marca po raz dziewiąty odbyły się targi szkół Jastrzębia-Zdroju.

9 TARGI SZKÓŁ, Jastrzębie-Zdrój 2011 / Fot. Piotr Stafin Jak co roku na przełomie lutego i marca zorganizowano dziewiątą giełdę szkół. Impreza odbywała się w auli Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. Zwyczajowo udział wzięły wszystkie jastrzębskie szkoły ponadgimnazjalne. Po raz pierwszy na targach natomiast pojawiła się szkoła z sąsiednich Żor.

Szkoły prezentowały swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2011/2012. Mimo że do końca roku szkolnego pozostało wiele czasu, każda placówka chce przypomnieć o swoim istnieniu, aby pozyskać "nowy narybek" w swoje mury. Dzieje się tak z powodu niżu demograficznego i walki o fundusze, które idą za każdym uczniem.

Prezentujące się szkoły wszystkimi siłami starały zwrócić na siebie uwagę, wystawiając prace uczniów, laboratoria fizyczne, makiety elektroniczne, filmy i prezentacje. - To bardzo ciekawe móc zobaczyć te doświadczenia na żywo, tyko żeby to nie było tylko na pokaz, a później w szkole już tego nie zobaczymy - mówi jedna z gimnazjalistek odwiedzających targi.9 TARGI SZKÓŁ, Jastrzębie-Zdrój 2011 / Fot. Piotr Stafin

Podczas targów koncertował zespół muzyczny ZS nr 6.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy przybywali w większości w zorganizowanych grupach, całymi klasami. Jeden z nauczycieli Zespołu Szkół nr 5 wystawiającego swoje stoisko powiedział: Szkoda tylko, że wśród odwiedzających nie ma rodziców. 9 TARGI SZKÓŁ, Jastrzębie-Zdrój 2011 / Fot. Piotr StafinTo od nich jednak zależy w większości wybór szkoły ich pociech. Na szczęście szkoły organizują dodatkowo Dni Otwarte, być może to tam rodzice zechcą zapoznać się zarówno z ofertą edukacyjną, jak i bazą dydaktyczną placówki.

Za rok kolejne targi i rozpoczęcie kolejnej bitwy o ucznia. Klasy mają być jak najliczniejsze, by się opłaciło. Tylko czy nie ucierpi na tym edukacja młodego człowieka?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ala
  • ala
  • 02.10.2011 11:29

dzień dobry o ile dobrze pamiętam to Pan robił zdjęcia w tym dniu czy jest możliwość dostania ich na meila ;> pozdrawiam alecqa@wp.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.