Facebook Google+ Twitter

Targi Tour Salon od środy w Poznaniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-19 12:00

Prezentacje wszystkich polskich, a także wielu zagranicznych regionów, najnowsze produkty oraz atrakcje turystyczne z całego świata. Ponadto konferencje i wydarzenia specjalne. Targi Tour Salon już od środy, 20.10 br. w Poznaniu.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon są cennym źródłem informacji na temat najnowszych produktów, usług i atrakcji turystycznych z całego świata. Udział w tegorocznej edycji zapowiedziało blisko 700 wystawców, w tym reprezentanci wszystkich polskich regionów. Nie zabraknie także gości z zagranicy. Krajem partnerskim tegorocznej edycji targów została Bułgaria, natomiast swoją premierę na targach będą mieli reprezentanci Finlandii, Ghany, Jordanii, Meksyku, Namibii, Nepalu, Palestyny, Słowenii, USA oraz Uzbekistanu. Dzięki temu Tour Salon stanowi największe wydarzenie w branży turystycznej w tej części Europy. Organizatorzy spodziewają się, że tegoroczną edycję targów odwiedzi kilkanaście tysięcy klientów biznesowych oraz indywidualnych, poszukujących inspiracji i ofert spędzania wolnego czasu.

Szanse i wyzwania branży
Targi Tour Salon to miejsce, w którym podejmowane są ważne dla branży tematy. Możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń dają towarzyszące targom konferencje i warsztaty tematyczne, a wśród nich organizowana przez serwis turystyczny otoWakacje.pl konferencja zatytułowana Jak skutecznie stracić klienta w turystyce. Dzięki niej uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. jakich zachowań w branży turystycznej należy unikać, jak opis w katalogu wpływa na decyzję klienta, czy jak rozpatrzyć reklamację, aby klient czuł się usatysfakcjonowany. Podczas targów w sposób szczególny będzie promowana polska turystyka aktywna. W ramach projektu Discover Poland touroperatorzy z całego świata będą mieli okazję do zapoznania się z najnowszą ofertą, przygotowaną przez polskich przedsiębiorców. Stwarza to okazję do upowszechniania wizerunku Polski, jako miejsca spędzania wakacji dla wymagających i poszukujących niestandardowych form wypoczynku zagranicznych turystów. W programie Tour Salon uwzględniono także najnowsze trendy, jak rosnącą specjalizację branży turystycznej. Dzięki temu podczas targów będzie można zaznajomić się z ofertą wystawców zajmujących się tzw. turystyką niszową: zdrowotną, biznesową, pielgrzymkową, dla singli.

Mazowsze zaprasza do Poznania
O promocję powinni dbać nawet najwięksi. Dostrzega to Mazowsze, które zostało regionem partnerskim targów. Tegoroczna prezentacja regionu odwołuje się do 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Na stoisku Samorządu Województwa Mazowieckiego przedstawiona będzie oferta turystyczna województwa, zachęcając do poznania jego walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Zaprezentowane zostaną największe miasta regionu, najciekawsze szlaki turystyczne oraz największe imprezy kulturalne. – Tour Salon to niepowtarzalna okazja promocji walorów Polski oraz poszczególnych regionów naszego kraju za granicą. Targi pomagają budować markę oraz wizerunek Polski, jako miejsca nieskażonego, posiadającego swój wyjątkowy charakter i ważnego na turystycznej mapie Europy – mówi Anna Myślak, Dyrektor Targów Tour Salon.

Najlepsze produkty turystyczne z medalem
Nowością podczas tegorocznej edycji targów będzie uhonorowanie najlepszych produktów turystycznych Złotym Medalem MTP. 30-letnia tradycja oraz prestiż tego trofeum powoduje, że jest ono ważnym instrumentem rynkowej rywalizacji. Stanowi symbol walorów produktu, jego nowoczesności i innowacyjności. Złoty Medal MTP otwiera szansę na zaistnienie i promocję dla atrakcji turystycznych oraz najciekawszych wizytówek regionów. W konkursie podczas Tour Salon brane będą pod uwagę walory naturalne, tradycje historyczne, miejsca szczególnych wydarzeń, przejawy kultury ludowej, obrzędy, pozostałości kultury materialnej, a także osiągnięcia współczesności, np. budowle.

Organizatorzy targów przygotowali również ekspozycje specjalne: "WySPA Zdrowia" (prezentacja oferty obiektów SPA i wellness, uzdrowisk, sanatoriów, hoteli), "Turystyka aktywna – EXTREME", "Turystyka biznesowa" (prezentacja obiektów z salami konferencyjnymi, centrów konferencyjnych i sprzętu do ich obsługi), "Ekspozycja autokarów" oraz "Port lotniczy Tour Salon" (ekspozycja lotnisk i przewoźników lotniczych).

Na odwiedzających Tour Salon czekają także liczne atrakcje i wydarzenia towarzyszące. Niezwykle barwnie zapowiada się prawdziwa Wioska Indiańska, czyli ekspozycja o charakterze edukacyjno-rekreacyjno-wypoczynkowym dla dzieci i dorosłych. Wysoki poziom emocji zapewnią z kolei Otwarte Mistrzostwa Polski w Speed Badmintonie. A warsztaty dla "obieżyświatów", pokaz mody podróżniczej czy nauka gry na bębnach afrykańskich powinny być dodatkową zachętą do odwiedzenia targów Tour Salon.

XXI edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon potrwa od 20 do 23 października 2010 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Więcej informacji na: www.tour-salon.pl

Kontakt dla mediów:
Sylwia Dziwińska, tel. 61 869 2115, e-mail: sylwia.dziwinska@mtp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.