Facebook Google+ Twitter

Targi Turystyczne Glob 2012 zakończone

Trzydniowe katowickie Targi Turystyczne Glob 2012 przeszły już do historii. Ta coroczna impreza promuje przemysł turystyczny nie tylko Śląska, ale całej Polski.

Piotr Kubica Prezes Zarządu Centrum Targowego / Fot. Fot.Henryk CzechowskiNieprzyjazna aura pogodowa nie zniechęciła Ślązaków do uczestniczenia w Targach Turystycznych. Przybyli goście mogli zapoznać się z ofertami wystawców oraz wysłuchać koncertu "Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk". Organizowanie tego typu imprez, kiedy internet stanowi ogromną konkurencję, jest niezwykle trudne. Jednak bezpośredni kontakt i dialog między klientem a wystawcą, zdecydowanie wygrywa z suchą informacją wyświetlaną na ekranie monitora.

Z krajowych wystawców bardzo dobrze zaprezentowały się stoiska województw: śląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Na targach nie zagościli reprezentanci Krakowa, a rozłożone na jednym ze stoisk cztery byle jakie foldery nie zachęcały, aby odwiedzić miasto. A szkoda, bo w Krakowie jest co zobaczyć. Jedynie biuro turystyczne Jaworzyna (Kraków) oferowało ciekawe oferty wypoczynku krajowego i zagranicznego dla młodzieży szkolnej oraz dla ich rodziców. Natomiast bardzo dobrze zaprezentowały się regionalne stoiska z małopolski: starostwo „Ziemi sądeckiej” Sądecki uśmiech / Fot. Fot.Henryk Czechowski i miasto Nowy Sącz.

Interesujące były także stoiska Kielc, Białegostoku i regionu lubelskiego. Stoisko województwa śląskiego prezentowało ciekawostki turystyczne, zabytki i kulturę tego regionu. Natomiast Zabrze reprezentowane było przez wystawę „Szlak zabytków techniki”. Spośród zagranicznych przedstawicieli największą uwagę przykuwały stoiska narodowe Republiki Czeskiej, Republiki Słowackiej, Egiptu i Maroka.

Siemianowice Śląskie reprezentowane były przez
uczniów szkoły policealnej o specjalności gastronomicznej. Częstowali oni przybyłych gości żurkiem, kiełbasą,Smakowitości siemianowickie / Fot. Fot.Henryk Czechowski chlebem ze swojskim smalcem i kiszonymi ogórkami.
Południowe uzdrowiska z Małopolski i Podkarpacia przyjechały z ofertą takich uzdrowisk jak: Iwonicz, Krynica - Żegiestów, Rabka, Rymanów, Szczawnica, Swoszowice czy Wysowa.Przedstawicielki małopolskich uzdrowisk / Fot. Fot.Henryk Czechowski

Zatorski Park Jurajski przyciągał szczególną uwagę gości, a to za sprawą mechanicznych dinozaurów i innych zwierząt poustawianych na sztucznym trawniku. Zwierzaki zachowywały się jak żywe - specjalne mechanizmy uruchamiały ich szczęki i można było odnieść wrażanie, że znajdujemy się w prawdziwym parku jurajskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Masz przyjacielu racje !
A pro po fotek to prawda jest taka, że wielu lubi się fotografować ale za darmo.
Natomiast brak synchronizacji terminów imprez targowych. Nawet w tym samym dniu może być o tej samej tematyce kilka konferencji i targów o tej samej tematyce.
Nikt nie mysli o logice i sensie takich działań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnogość imprez targowych o tematyce turystycznej , powoduje chaos w tej branży, Nie wiadomo gdzie się prezentować, które targi są ważniejsze. Ceny za powierzchnię wystawienniczą przyprawiają o zawrót głowy.
Jako stałemu bywalcowi imprez targowych wydaje mi się że mnogość wcale nie przekłada się na jakość.
Wystroje stoisk, obsada wystawców /hostessy/, tony folderów, plakatów, kalendarzy generują koszty, niekoniecznie przekładające się na zyski.
W dobie wszechobecnego internetu tradycyjne imprezy targowe, będą tracić znaczenie. Nie wszyscy muszą iść na wielki bazar aby kupić przysłowiową marchewkę.

Może tematyczne, połączone z dużym festynem przyciągną potencjalnych turystów.
Pewnie takie rozwiązanie wymusi konkurencja, tylko teraz niepotrzebnie tracimy czas.
Niszowe regionalne produkty mają szansę odnieść sukces, jeśli można je otrzymać tylko w określonym miejscu i czasie. Wtedy są ważne bo nie można ich mieć gdzieś indziej.
Mimo wszystko lubię być na wszelkiego rodzaju targach, bo wtedy wszyscy się do mnie uśmiechają aby ich stoisko zmieściło się w kadrze mojego aparatu fotograficznego. pozdrawiam autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.