Facebook Google+ Twitter

Targi Wierności konkurencją dla Targów Rozwodowych

25 stycznia w Warszawie odbędzie się II edycja Targów Rozwodowych. Będą firmy promujące modę rozwodową, adwokaci a nawet detektywi. Tymczasem księża salwatorianie z Trzebnicy na Dolnym Śląsku przygotowują się do reedycji Targów Wierności.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wedding_and_Engagement_Rings_2151px.jpgWedług danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce rozwodzi się średnio co trzecie małżeństwo. W 2007 roku było to aż 65 tys. par. Tylko w Warszawie w 2007 roku rozeszło się ponad 3,7 tys. małżeństw. Tendencje te postanowili wykorzystać organizatorzy targów rozwodowych co świadczy o tym, że rozwód staje się w społeczeństwie produktem, elementem marketingu.

Alternatywę dla tego wydarzenia postanowili stworzyć księża salwatorianie z Trzebnicy na Dolnym Śląsku. Zorganizowali Targi Wierności, aby pokazać, że rozwód wcale nie jest rozwiązaniem problemu. – Rozwód jest często tylko zadawaniem kolejnych ran. My chcemy pokazać, że istnieje recepta na trwały, a przede wszystkim szczęśliwy związek. Chcemy ukazać jak po latach małżeństwa dalej być dla siebie atrakcyjnymi – mówi ks. Bartłomiej Król, rzecznik prasowy Targów Wierności.

W październiku minionego roku do Trzebnicy zjechało się ponad tysiąc osób z całej Polski. Dowiedzieli się jak przyrządzić kolację dla ukochanej osoby, jakie kwiaty wręczyć żonie bez okazji oraz dlaczego warto wspominać wspólne początki i gdzie można się wybrać nie tylko we dwoje. Mężowie poznali kilkanaście sposobów jak można zaskoczyć żonę, jak ją obdarować i jak zauważać potrzeby rodziny. Tematem przewodnim spotkań był sens wierności, jej kształtowanie i pielęgnacja.

Gościem specjalnym imprezy był polski aktor i reżyser Jerzy Stuhr, który opowiedział o sensie miłości i wierności, a także o tym, jak wielkie znaczenie ma w jego życiu małżeństwo. Spotkania prowadzili również psychologowie i seksuologowie, a także specjaliści od prawa kanonicznego, którzy pomagali rozwiązywać konkretne i poważne małżeńskie problemy, a także doradcy bankowi, który informowali jak zabezpieczać rodzinę finansowo.

Celem Targów Wierności jest pokazanie tego, co może małżeństwo budować, łączyć, ukazanie sensu i wartości wierności. - Targi są skierowane do wszystkich. Owszem, mają one katolicki charakter ale nie oznacza to, że mogą z nich skorzystać wyłącznie ludzie wierzący. Może wziąć w nich udział każdy, bez względu na wyznanie - mówi ks. Bartłomiej Król. - W październiku zostanie zorganizowana następna edycja i mam nadzieję, że zainteresowanie tym wydarzenie będzie jeszcze większe niż rok temu.

O Targach Wierności w Trzebnicy czytaj tutaj...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

no i dobrze, wszystko, każdy przejaw życia jest w sumie obiektem marketingu;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

dokładnie! ja również nie wiedziałam :)

super by było jakoś nagłośnić to zjawisko, tak, jak Targi Rozwodowe - wprawdzie wierność się tak nie sprzedaje jako temat, ale na niej też można zarobić, np. kupując prezenty mężowi/żonie, np. tu: www.wyjatkowyprezent.pl ;PPP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki plus za przedstwienie nowego zjawiska, o którym nie miałam pojęcia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.