Facebook Google+ Twitter

Tarja Turunen zaśpiewa w Polsce

Była wokalistka zespołu Nightwish zagra w Polsce utwory ze swojej solowej płyty.

Nightwish to fiński zespół utworzony w 1996, który nagrał już 5 płyt wielokrotnie pokrytych platyną. W grupie wyróżniała się wokalistka - Tarja Turunen, której głos dał się poznać całemu światu. W 2004 r. ukazał się utwór "Nemo", stając się wielkim hitem. Kapela stała się sławna nie tylko w Finlandii, ale i na całym świecie. Gdy jednak ogłoszono zakończenie współpracy, drogi zespołu i wokalistki się rozeszły (Nightwish jednak nadal istnieje, płyta "Dark Passion Play" już z nową wokalistką, znajduje się od jakiegoś czasu w sprzedaży), a Tarja mając świadomość swego talentu postanowiła pokazać swoje siły jako solistka.

Tym sposobem Turunen nagrała i wydała na święta album "Henkäys Ikuisuudesta" (po ang. "Breath from Eternity"). Krążek w samej Finlandii rozszedł się w nakładzie 30 tys. płyt. Zachęcona sukcesem Finka, nie cały rok później stworzyła nowe studyjne dzieło "My Winter Storm", które uzyskało już w pierwszym dniu status złotej płyty! Słuchaczom szczególnie spodobał sie utwór "I Walk Alone", będący przez długi czas na liście przebojów.

Artystka zdecydowała przyjechać do naszego kraju. Koncert odbędzie się w Warszawie, w Klubie Stodoła, 12 maja. W przedsprzedaży bilet kosztuje 120 zł, a w dniu koncertu - 130 zł. Występ zaczyna się o 19:30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.