Facebook Google+ Twitter

Tarnobrzeg. 3-letnie dziecko samo podróżowało MKS-em

3-letnia dziewczynka podróżowała autobusem podmiejskiej linii MKS Tarnobrzeg, ponieważ jej wujek (31-letni mężczyzna) okazał się być nieodpowiedzialnym opiekunem.

W poniedziałek 29 października około godz. 18.30 w Tarnobrzegu, 42-letni kierowca podmiejskiego autobusu kończył ostatni kurs. Wtedy zauważył w środku pojazdu pozostawione bez opieki dziecko. - Pasażerem "na gapę" była 3-letnia dziewczynka. Dziecko było mocno wystraszone. Kierowca powiadomił policję - relacjonuje nadkomisarz Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy KMP Tarnobrzeg i dodaje: - Nieodpowiedzialny opiekunem okazał się 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega, wujek dziecka.

Mężczyzna tego dnia opiekował się 3-letnią córką siostry. Wieczorem, wiedząc, że siostra będzie wracać z pracy, zabrał dziecko na przystanek autobusowy. Gdy na ulicę Piłsudskiego dojechał autobus, w przekonaniu, że w środku znajduje się matka dziecka, 31-latek bez upewnienia się wsadził dziewczynkę do autobusu.

Na dodatek wujek pozostawił dziecko w niewłaściwym MKS-ie. O tym zdarzeniu 31-latek powiadomił swoją siostrę. Wystraszona kobieta rozpoczęła poszukiwania córeczki. Swoje kroki skierowała na dworzec PKS, 3-latka w tym czasie była już pod opieką policjantów, którzy przyjechali na dworzec.

Przypomnijmy. Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze nagany albo grzywny.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.