Facebook Google+ Twitter

Tarnobrzeg: karetka zderzyła się z pociągiem

Wczoraj na niestrzeżonym przejeździe kolejowym karetka pogotowia zderzyła się z pociągiem towarowym. Trzy osoby jadące karetką trafiły do szpitala.

Karetka po wypadku / Fot. Mateusz UrbaniakAmbulans przewożący chorego do szpitala w Nowej Dębie zderzył się z pociągiem, na nieoświetlonym przejeździe kolejowym. Karetka pogotowia uległa poważnym uszkodzeniom. Na miejscu pojawiły się karetki z Nowej Dęby i dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie.

Akcja ratunkowa przebiegła bardzo sprawnie. Do szpitala w Tarnobrzegu trafiły dwie osoby z załogi karetki oraz jeden pacjent z ogólnymi potłuczeniami i lekkimi złamaniami. Po kilku minutach na miejsce dotarła policja, a niedługo potem Służba Ochrony Kolei oraz technicy. Pociąg został lekko uszkodzony i zatrzymał się po długości 8 wagonów. Policja twierdzi, że jego prędkość nie przekraczała 50 km/h.

Utrudnienia w ruchu potrwają do godzin porannych. Został zorganizowany objazd. - W tym momencie ustalane są przyczyny i prowadzone śledztwo w tej sprawie - mówi Wiadomosciom24.pl jeden z pracujących na miejscu policjantów. Z pierwszych informacji wynika że kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych bowiem od godz. 17 padał ulewny deszcz, a na drodze zalegała gruba warstwa liści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Trzy osoby jadące karetką trafiły do szpitala"

to chyba dobrze? eheh

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.