Facebook Google+ Twitter

Tarnobrzeg: Pacjent nie żyje, bo lekarz odmówił udzielenia pomocy

Lekarz tarnobrzeskiego pogotowia ratunkowego żądając 280 zł odmówił pacjentowi pierwszej pomocy wysyłając go do lekarza rodzinnego. Pacjent zmarł.

To co wczoraj stało się w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie) przerosło rodzinę zmarłego pacjenta jak i samych tarnobrzeżan. 51-letni mieszkaniec Tarnobrzega pogotowie wezwał już w weekend gdy poczuł się źle. Pogotowie Ratunkowe zjawiło się po ponad 10 minutach od wezwania. Lekarz zbadawszy pacjenta podał mu zastrzyk i przepisał leki. Stan zdrowia pacjenta poprawił się. Poniedziałek już nie był taki szczęśliwy. Rano żona Zbigniewa D., Danuta wezwała kolejny raz pogotowie.

Co wtedy się stało?

"Lekarz, który przyjechał z ekipą karetki prawie krzyczał, że to wezwanie będzie mnie kosztować 280 złotych. Unosił się, że do lekarza rodzinnego mąż powinien iść - płacze pani Danuta z Tarnobrzega" - czytamy w Sztafecie.

Według informacji jakie udało mi się zebrać, lekarz tarnobrzeskiej ekipy pogotowia ustalił, że przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest niskie ciśnienie i według niego to sprawa dla lekarza rodzinnego. Po odjeździe karetki kobieta pobiegła do przychodni zarejestrować męża. Gdy wróciła do domu ten już nie żył...

"Nie podaruję. Straciłam wszystko. Byliśmy tylko we dwoje - szlocha kobieta. To cham, nie lekarz. Jak on mógł nie udzielić pomocy. Nawet, gdyby i tak mąż nie przeżył miałabym świadomość, że zrobiono wszystko, by dać mu szansę..." - czytamy w gazecie.

W szpitalu, w którym pracuje ów lekarz, nikt nie chciał komentować sprawy. Na korytarzu spotkałem Adama Wronę, który twierdzi, że to nie pierwszy taki przypadek w tej placówce.
- Dwa lata temu, jak dobrze pamiętam, w tym szpitalu także lekarz pogotowia odmówił leczenia pacjenta. Jak się później okazało, pacjent zmarł. Dziś też doszło do zaniedbania. Lekarz powinien pomoc temu człowiekowi po to jest - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Lekarz to chyba nie ten facet to grabarz prędzej, normalnie horror trzeba być zdrowym aby chorować że tak powiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjechało pogotowie po 10 minutach?
Niemożliwie szybko, w Wołominie najkrócej czekałem na karetke ok.30min ale wołomiński szpital nie ma dobrej opinii w okolicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą. Wszyscy narzekają na lekarzy i wytykają im wszystkie błędy. A tym ludziom należy się wieczny szacunek za ogrom pracy włożony podczas studiów, specjalizacji. Nikt nie pracuje tak jak oni na studiach. I odnosi się to szczególnie do tych wszystkich, którzy studiowali po 80 roku.
Fala oskarżeń i pozwów do sądu doprowadziła np. w USA do tego, że nie odbywają się tam praktycznie żadne poważne zabiegi na masową skalę. Amerykanie przyjeżdżają do Europy na trudniejsze zabiegi, bo lekarze boją się przeprowadzać ryzykowne operacje.
Umrzeć może każdy z nas, w każdej chwili, choćby ja podczas pisania tego komentarza, bo nigdy nie wiadomo co w nas siedzi.
Poza tym muszą wypowiedzieć się obie strony. Pracowałem kilka miesięcy w szpitalu i zdążyłem zauważyć, jak bardzo lekarze boją się dziennikarzy i uciekają przed nimi - tak też było pewnie w tej sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.08.2009 08:24

Poczekałbym jednak z ferowaniem wyroku.
To takie polskie, zakopać kogoś na szybko i potem nasłuchiwać, czy aby jeszzce nie żyje....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak słów aby skomentować taką informację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam Wrona - to mieszkaniec Tarnobrzega. Przepraszam za niedopatrzenie z mojej strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Matuszu jak zwykle bedą sie bronić znając życie,ale jeśli tak było powinni zawiesić do wyjasnienia sprawy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie da sie komentować tej sytuacji.To woła o pomstę.Dobrze,że takie artykuły są.Prawie jak śledcze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto to jest Adam Wrona?
Prokuratura ma określony czas na rozpatrzenie zawiadomienia, więc zarzutów póki co nie postawiono i raczej nie postawią, chyba, że media rozdmuchają to zdarzenie. Cała sprawa jak dla mnie niekorzystny zbieg okoliczności i nieuprzejmość lekarza. Ale tekst dobry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.