Facebook Google+ Twitter

Tarnów. Autostradowe wykopaliska w Ratuszu

Na ciekawy pomysł wpadli tarnowscy i krakowscy muzealnicy. W ratuszu w Tarnowie można zobaczyć eksponaty, pochodzące z archeologicznych wykopalisk poprzedzających budowę autostrad.

Do 30 kwietnia 2012 r. w tarnowskim Ratuszu czynna jest wystawa "Archeologiczna autostrada". Jej organizatorami są: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Zarząd Krakowskiego Zespołu Do Badań Autostrad i Muzeum Archeologiczne w Krakowie.

Ekspozycja przedstawia wyniki jednego z największych przedsięwzięć badawczych w historii polskiej archeologii, czyli wykopaliska wyprzedzające budowę autostrad i realizację innych wielkich inwestycji drogowych. Najciekawsze odkrycia przedstawione zostały na tarnowskiej wystawie, w formie reportażu fotograficznego, zapraszając na swego rodzaju przejażdżkę autostradą tropem znalezisk archeologicznych. Finalnym etapem tej drogi są rekonstrukcje komputerowe i fotograficzne osób, biżuterii, broni, a także grobów, domów, studni i pieców garncarskich z czasów ich użytkowania. Część tych zabytków w oryginale można obejrzeć w gablotach.

Autostradowe wykopaliska archeologiczne można oglądać w tarnowskim ratuszu we wtorki - w godz. 9-17, w środy, czwartki, piątki - w godz. 9-15, a w niedzielę - w godz. 10-14.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.