Facebook Google+ Twitter

Tarnów Biega. Cz. II

Zakończyła się druga edycja imprezy Tarnów Biega, w której wzięło udział 105 biegaczy z województwa małopolskiego.

Zapisy uczestników Fot. Łukasz Ginalski / Fot. Łukasz GinalskiOzdobą tegorocznego biegu w parku Sanguszków w Tarnowie była Pani Barbara Prymakowska z Tarnowskiego Oddziału Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, aktualna mistrzyni polski weteranów na dystansach maratońskich, brązowa medalistka mistrzostw świata weteranów w biegach na 10 km.

Pani Barbara poprowadziła rozgrzewkę przed rozpoczęciem dzisiejszego biegu, udzieliła także krótkiego wywiadu w którym podkreśliła, że bieganie to najprostszy i najtańszy sposób na utrzymanie zdrowia oraz poprawę ogólnej kondycji i sprawności ruchowej. Jej zdaniem „zabawa w bieganie” pozwala poczuć, że człowiek żyje. Dzięki temu sprawdza się doskonale powiedzenie "w zdrowym ciele zdrowych duch", którego przykładem jest ona sama.

Udział w imprezie wzięło 105 osób. Bieg rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem co było związane z prawidłową rejestracją wszystkich chętnych osób, gotowych zmierzyć się z dystansem 5km.

Trasa była zróżnicowana terenowo: trochę betonu, biegu przez las pod i z górki. Nie była ona specjalnie łatwa dla początkujących, trzeba było biec równym tempem zachowując siły na podbiegi. Uczestnicy imprezy zostali podzieleni na kilka kategorii: Dzieci do lat 16. - „D”; kobiety i mężczyźni do lat 40 – odpowiednio „K1” i „M1”; kobiety i mężczyźni po 40. roku życia - odpowiednio „K2” i „M2” oraz osoby niepełnosprawne - "N".

„Tarnów - Biega” pod patronatem Urzędu Miasta Tarnowa, starostwa powiatowego i Gazety Wyborczej wsparł muzycznie znakomity Universal Band z Zakrzowa pod kierownictwem pana Stefana Sowy; opracowanie muzyczne, aranżacja i dyrygentura - Pan Józef Janta. Zespół w trakcie trwania imprezy po raz pierwszy publicznie zagrał hymn Towarzystwa Gimnastycznego Sokół pochodzący z XIX. Orkiestra zagrała również między innymi Chachanooga Chochoo Glena Millera, motyw przewodni z filmu Mission Imposible oraz Rock Around The Clock.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.