Facebook Google+ Twitter

Tarnów. Europejska Noc Muzeów

Muzeum Okręgowe w Tarnowie organizuje 18 maja br. od godz. 19 Europejską Noc Muzeów. Imprezy w ramach muzealnej nocy odbędą się w tarnowskim Ratuszu, Muzeum Etnograficznym, gmachu głównym tarnowskiego muzeum oraz w BWA Galerii Miejskiej.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie organizuje 18 maja br. od godz. 19 Europejską Noc Muzeów. Imprezy w ramach muzealnej nocy odbędą się w tarnowskim Ratuszu, Muzeum Etnograficznym, gmachu głównym tarnowskiego muzeum oraz w BWA Galerii Miejskiej, a także w dębińskim zamku.

18 bm. w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie o godz. 19 rozpocznie się rozpaleniem ogniska "Cygańska wiosna". Ponadto będzie można zwiedzić międzynarodową wystawę poplenerową artystów romskich „Jaw dikh”, obejrzeć przedstawienie teatralne o Papuszy „Zrodził mnie las” (reż. R.Choiński), zobaczyć romskie filmy w „Lamusie”. Wystąpi również romski zespół "Parni Luludziori" z Olsztyna. W tarnowskim ratuszu w Europejską Noc Muzeów będzie można zwiedzić nową wystawę "W zbrojowni sarmackiej" , a także ekspozycję "W kontuszu i przy szabli". Przed ratuszem (o godz. 19.30) wystąpi Anna Treter, solistka zespołu "Pod Budą". W gmachu głównym Muzeum Okręgowego w Tarnowie, w Europejską Noc Muzeów, zostały przygotowane dwie wystawy "Stanisław Westwalewicz - malarstwo" oraz "Andrzej Westwalewicz - rysunek - grafika". W BWA Galerii Miejskiej na Placu Dworcowym oraz na dworcu PKP w Tarnowie przygotowane będą w muzealną noc dwie wystawy - oraz ekspozycja fragmentów.

Zamek w Dębnie (18 bm.) będzie można zwiedzać od 18 do 23. Na wzgórzu zamkowym pojawią się konni rycerze, a pracownicy muzeum oraz wolontariusze pojawią się w Europejską Noc Muzeów w historycznych strojach. O godz. 18 w Zamku w Dębnie rozpocznie się koncert "Majowy Wieczór z Piosenką".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.