Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

257 miejsce

Tarnów. Kolejna Talia dla miłośników komedii

W dniach 15 - 24 września 2017 roku odbędzie się XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2017, którego organizatorem jest Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. / Fot. Krzysztof KrzakW programie tegorocznego festiwalu znajdzie się osiem spektakli konkursowych i trzy spektakle pozakonkursowe. Wśród tych ostatnich znajdą się: "Zdobyć, utrzymać porzucić 2. Rozstania i powroty" (komedia muzyczna w reżyserii Krzysztofa Jaślara z Teatru Capitol w Warszawie; w obsadzie: Monika Dryl, Katarzyna Żak, Olga Bończyk i Władysław Grzywna); monodram Andrzeja Konopki "Duszpasterz hipsterów" z kabaretu Pożar w Burdelu, zwycięzcy Talii 2016 i recital kabaretowy Artura Andrusa.

W szranki konkursowe staną spektakle przygotowane w teatrach w Toruniu, Krakowie, Bielsku - Białej, Poznaniu, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Tarnowie. I to właśnie gospodarze, czyli zespól Teatru im. Ludwika Solskiego rozpoczną XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2017. Przedstawią oni prapremierę sztuki Martina McDonagha "Porachunki z katem" w reżyserii nowego dyrektora tarnowskiej sceny, Marcina Hycnara, rodowitego tarnowianina, do niedawna aktora Teatru Narodowego w Warszawie. W obsadzie pojawią się m.in. Sławomir Głazek, Ewa Sąsiadek, Ewa Jakubowicz, Maciej Babicz. Drugim spektaklem konkursowym będzie "Napis" Géralda Sibleyrasa w reżyserii Pawła Paszty zrealizowany w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie pokaże spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego "Do dna" w reżyserii Ewy Kaim. Z Krakowa do Tarnowa przyjedzie także spektakl "Lubiewo" Michała Witkowskiego zrealizowany w tamtejszym Stowarzyszeniu Teatr Nowy przez Piotra Siekluckiego.Program XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2017 w Tarnowie. / Fot. Krzysztof Krzak

Lubuski Teatr w Zielonej Górze zaprezentuje klasyczną komedię omyłek hiszpańskiego dramatopisarza Calderóna de la Barca "Księżniczka na opak wywrócona" w reżyserii Roberta Kurasia. Teatry Polskie z Bielska - Białej i Poznania przedstawią w Tarnowie odpowiednio: "Humankę" Jarosława Murawskiego w reżyserii Agaty Puszcz i "Drugi spektakl" Anny Karasińskiej. Ostatnim spektaklem ocenianym przez jury w składzie: Małgorzata Bogajewska, Maria Pakulnis, Wojciech Malajkat i Leszek Mądzik będzie "Zapolska Superstar, czyli jak przegrywać, żeby wygrać" Jana Czaplińskiego w reżyserii Anety Groszyńskiej z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Własną nagrodę przyzna także tarnowska publiczność w plebiscycie publiczności. Zostaną przyznane również indywidualne nagrody dla twórców prezentowanych przedstawień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że do Tarnowa tak daleko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo jestem ciekaw "Porachunków z katem".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała perspektywa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.