Facebook Google+ Twitter

Tarnów: Krypta biskupia otwarta dla wienych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-01 10:29

Przez cały listopad można odwiedzać kryptę biskupów tarnowskich w bazylice katedralnej. Jest ona zawsze otwierana w listopadzie z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Kryptę każdego roku odwiedzają wycieczki szkolne oraz wierni, którzy chcą się pomodlić w intencji zmarłych i zyskać odpust zupełny.

"Czasem nie mamy dość siły i czasu, aby póść na cmentarz i tam modląc się, zyskać odpust. Można to uczynić, stając obok szczątków zmarłych biskupów w krypcie tarnowskiej" - mówi ks. Stanisław Salaterski, proboszcz bazyliki.

Do krypty w marcu tego roku sprowadzono szczątki dwóch biskupów tarnowskich: Franciszka Lisowskiego i Jana Stepy. Decyzję o ekshumacji podjął ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc. Podczas prac ujednolicono dwa kamienne sarkofagi, wzmocniono konstrukcję oraz wybudowano dodatkowe grobowce.

Bp Franciszek Lisowski, spoczywał wcześniej na cmentarzu w Tarnowie - Krzyżu, abp Jan Stepa w krypie kościoła pw. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.
W krypcie spoczywają także ks. Andrzej Tarło - prepozyt kolegiaty katedralnej, bp Józef Grzegorz Wojtarowicz i abp Jerzy Ablewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.