Facebook Google+ Twitter

Tarnów. Majowy Salon Poezji

10 maja 2015 r., o godz. 11,00 na Małej Scenie Tarnowskiego Teatru im. Solskiego odbędzie się kolejna edycja Salonu Poezji poświęcony twórczości Szymborskiej i Kielar.

Afisz majowego Salonu Poezji. / Fot. Reprod.J.Komarewicz10 maja 2015 r., o godz. 11,00 na Małej Scenie Tarnowskiego Teatru im. Solskiego odbędzie się kolejna edycja Salonu Poezji.
Majowy „Salon Poezji” pt. „Między dwoma brzegami” będzie konfrontacją twórczości dwóch poetek: noblistki – Wisławy Szymborskiej oraz uznanej za najwybitniejszą przedstawicielkę pokolenia „BruLionu” – Marzanny Kielar.
- Choć na pierwszy rzut oka wszystko je różni: w różnych epokach wchodziły w świat literatury, wnosząc do niej odmienne bagaże doświadczeń – powiedziała Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie. Uznały za swoje różne poetyki, odwoływały się do różnych pokładów wrażliwości odbiorcy. Są jednak takie płaszczyzny, na których ich wiersze mogą się spotkać. Warto tych płaszczyzn poszukać i to uczynimy na majowym „Salonie Poezji”. Zatrzymując się na „Chwilę” jak „Ludzie na moście” spojrzymy na te dwa może odległe, a może bliźniacze brzegi, pomiędzy którymi płyną słowa wierszy. Salon Poezji organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie we współpracy z Teatrem im. L. Solskiego. Wiersze przeczytają aktorki Kinga Piąty i Ewa Sąsiadek. Spotkanie poprowadzi Bożena Gruszka. Oprawa muzyczna - Maciej Marcinkiewicz (piano).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.