Facebook Google+ Twitter

Tarnów. Msza w intencji Agaty Mróz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-04 22:19

Wieczorem w Tarnowie, rodzinnym mieście Agaty Mróz, została odprawiona Msza święta w intencji zmarłej siatkarki. Do kościoła księży Filipinów w Tarnowie przyszły między innymi jej trenerki oraz dziewczęta, które grają w siatkówkę w miejskim klubie.

Obecny był także prezydent miasta Ryszard Ścigała, który zaapelował o dwudniową żałobę. Miejskie flagi na urzędach i instytucjach zostały opuszczone do połowy masztu. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Paweł Cyz, który rok temu błogosławił małżeństwu Agaty i Jacka w kościele księży Filipinów.

Agata Mróz, złota medalistka Mistrzostw Europy zmarła dziś we Wrocławiu w wieku 26 lat. Siatkarka od 17 roku życia cierpiała na białaczkę. W maju przeszła operację przeszczepienia szpiku kości. Do jego przyjęcia się zabrakło kilku dni. Powodem śmierci siatkarki była infekcja.

W ubiegłym roku Agata Mróz zakończyła karierę sportową, aby skupić się na walce z chorobą. Dwa miesiące temu urodziła córeczkę. Pogrzeb siatkarki ma odbyć się w poniedziałek w rodzinnym Tarnowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.