Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6918 miejsce

Tarnów. Nadajnik telewizji cyfrowej na Marcince nie działa poprawnie?

Od kilku dni mieszkańcy Tarnowa i okolic zaczynają coraz głośniej mówić o pogarszającym się odbiorze naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z nadajnika "RTON Tarnów g. Sw. Marcina".

W związku z coraz częściej pojawiającym się na ekranie telewizyjnym napisem:"brak sygnału", mieszkańcy Tarnowa zaczynają naprawiać, ustawiać, przestawiać zwykłe anteny skierowane w stronę Góry św.Marcina. Poprawiają kable, no i na jakiś czas powraca sygnał, by za kilkanaście, czasem kilkadziesiąt minut znowu zniknąć. A przecież do niedawna ponoć telewizję cyfrową można było odbierać na zwykłym, miedzianym drucie, służącym za antenę pokojową?

Co się stało z tak dobrze zapowiadającym się i chwalonym na różnych forach internetowych nadajnikiem "RTON Tarnów g św. Marcina". Na zły odbiór telewizji cyfrowej z nadajnika na Marcince narzekają mieszkańcy tarnowskich osiedli m.in. 25-lecia, a także mieszkańcy okolic Zakliczyna, którzy do niedawna nie dali sobie powiedzieć na temat jakości odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z nadajnika na Górze św. Marcina złego słowa. Pewnie za kilkanaście miesięcy trzeba będzie zorganizować jakiś marsz gwiaździsty w obronie telewizji analogowej...

Problem złego odbioru telewizji cyfrowej z nadajnika na Górze św. Marcina w Tarnowie został przedstawiony EmiTelowi, krakowskiej spółce zarządzającej siecią. Odpowiedź spółki (z 7 listopada br.) była następująca: "W ubiegłym tygodniu miały miejsce zakłócenia w funkcjonowaniu sieci jednoczęstotliwościowej SFN MUX-1 k. 45 na terenie powiatu tarnowskiego, mogące skutkować zakłóceniami w odbiorze ww. multipleksu w Tarnowie i jego okolicach. Niezwłocznie po otrzymaniu sygnałów o problemie służby techniczne EmiTel zajęły się jego rozwiązaniem. W piątek problem został usunięty. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy informacji o braku lub problemach z odbiorem MUX-1 w ww. rejonie".


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miszę dodać komentarz, bo nie chcę dodawać roboty... W dalszym ciągu z Tarnowa są słabe, bardzo słabe sygnały TVP 1, TVP 2, itd...np. TVP Kraków Info, mam nadzieję, że wspaniała spółka informatyczna, tym problemem się zajmie, mało tego, że poinformuje odbiorców o swoich problemach w mediach, bo przecież ta spółka nie jest wyłącznie dla siebie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.