Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24389 miejsce

Tarnów: od dziś duże zmiany w komunikacji miejskiej

Nowa numeracja linii autobusowych, redukcja dublujących się połączeń i likwidacja tych najmniej rentownych - to główne założenia programu "Optymalizacji komunikacji miejskiej w Tarnowie", który właśnie dziś wchodzi w życie.

 / Fot. Aktron;You are free: to share - to copy, distribute and transmit the work to remix - to adapt the work;WikiCommonsO zmianach w funkcjonowaniu tarnowskiej komunikacji miejskiej, jakie zaproponował tutejszy magistrat, zadecydowały głównie przesłanki finansowe, ale także dbałość o dobro podróżujących, Jak czytamy w komunikacie prasowym Urzędu Miasta Tarnowa, "optymalizacja pozwoli na ekonomizację przewozów oraz zmniejszenie kosztów obsługi sieci linii komunikacyjnych".

Pozytywną zmianą dla tysięcy tarnowian, korzystających codziennie z usług miejskiego przewoźnika, będzie zapewne nowy rozkład jazdy. Kursy na liniach całodziennych wykonywane będą bowiem w łatwych do zapamiętania, jednakowych odstępach czasowych.

Poruszanie się po mieście ułatwić ma także synchronizacja odjazdów poszczególnych linii autobusowych i odpowiednie ich pogrupowanie, tak by na wspólnych odcinkach tras tych linii kursy były wykonywane równomiernie.

Zmiany to także likwidacja mniej rentownych linii oraz zastąpienie ich nowymi lub przejęcie pasażerów z nich korzystających przez inne. Od dziś w trasę nie wyruszą autobusy z numerami 7, 19, 32 i 35.

 / Fot. Urząd Miasta TarnowaUłatwieniem dla podróżujących ma być też nowa, bardziej przejrzysta numeracja poszczególnych linii. I tak linie miejskie całodzienne ponumerowane będą od numeru 0 do 33, linie miejskie szczytowe otrzymają numery od 41 do 48, a linie podmiejskie otrzymają numerację trzycyfrową - od 206 do 239.

Zobacz koniecznie: nowy schemat linni miejskich


oraz nowy schemat linii podmiejskichWięcej informacji oraz szczegółowy rozkład jazdy znaleźć można na stronie Zarządu Komunikacji Miejskiej w Tarnowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Brzeszczanin
  • Brzeszczanin
  • 16.02.2012 19:00

W Brzesku mało co grzeją. Byłem dziś w Tarnowie, faktycznie ciepło macie w autobusach, aż za ciepło jak dużo ludzi wejdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tarnowianin
  • Tarnowianin
  • 16.02.2012 16:03

Wiele się niestety poza rozkładem jazdy i nielicznymi trasami nie zmieniło. Dalej ścisk, spóźnialstwo i drogie bilety, ale zawsze mogłoby być gorzej. Przynajmniej grzeją jak należy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tarnowianin
  • Tarnowianin
  • 13.02.2012 14:15

A co z biletami? dalej bedą takie drogie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aaron R.
  • Aaron R.
  • 13.02.2012 10:18

A jakim ulepszeniem ma być zmiana numeracji linii autobusowych? Przecież to w niczym nie pomoże podróżującym, a może tylko zaszkodzić. Przyzwyczaiłem się do starych numerów, tak jak większość tarnowian i teraz będzie tylko zamieszanie. Zresztą tarnowska komunikacja nie działała najgorzej i szkoda, że nie zasięgnięto opinii mieszkańców miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.