Facebook Google+ Twitter

Tarnów: Oddaj swoje elektrośmieci!

Trzymasz w garażu popsutą od dawna lodówkę i nie wiesz co z nią zrobić? W najbliższą sobotę odbędzie się w Tarnowie zbiórka tzw. odpadów problemowych, w tym elektrośmieci. Twoja lodówka na pewno będzie mile widziana.

 / Fot. MultiComm/Wolno: dzielić się – kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać i wykonywać utwór; modyfikować – tworzyć utwory zależne/Wikimedia CommW zbliżającą się sobotę, 16 kwietnia, tarnowianie oraz każdy, kto w tym dniu zdecyduje się do Tarnowa przyjechać, będą mogli oddać niepotrzebny, popsuty i od dawna nie używany sprzęt elektroniczny i elektryczny, w skrócie - wszystkie elektorśmieci.

Elektrośmieci - co to takiego?


Wszyscy otoczeni jesteśmy wszelkiej maści urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi. XXI wiek nie pozostawia nam dużego wyboru - chcąc podążać za technologicznymi rozwiązaniami musimy przyzwyczaić się do ich obecności. Negatywnym skutkiem technologicznego rozwoju cywilizacji są zalewające świat elektrośmieci, które stanowić mogą niekiedy - tak dla nas, jak i dla środowiska - ogromne niebezpieczeństwo.

Komputer, zabawka na baterie, same baterie, zużyta żarówka, stara pralka, lodówka, toster, zegarek, odbiornik radiowy lub telewizyjny, antena satelitarna, czy chociażby starej daty telefon komórkowy - wszystko może być elektrośmieciem. Wymienione wyżej przedmioty, w ogromnej części, sklasyfikowane są jako odpady niebezpieczne, gdyż wiele z nich zawierać może szkodliwe - nie tylko dla zdrowia - substancje.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami wszelkie odpady tego typu winny być poddawane specjalnym procesom - odzysku, recyklingu i w końcowej fazie unieszkodliwienia trujących substancji. Następnie mogą zostać wykorzystane w najróżniejszy sposób - do produkcji nowych urządzeń RTV i AGD, czy innych przedmiotów codziennego użytku jak meble, czy naczynia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.