Facebook Google+ Twitter

Tarnów solidarny - mieszkańcy chcą uratować życie studenta

Gdy okazało się, że życie tarnowskiego studenta V roku prawa jest zagrożone, całe miasto zmobilizowało się, by nie dopuścić do tragedii. Koledzy Maćka, jego nauczyciele, władze miasta, zupełnie nieznajomi ludzie walczą o jego życie.

plakat reklamujący akcję pomocy dla Maćka / Fot. Marek CiesielczykGdy Maciek Bem miał już kończyć studia, okazało się, że jest chory na białaczkę. Do tej pory przeszedł już cztery chemioterapie. Okazało się, że konieczny jest natychmiastowy przeszczep szpiku kostnego.

Jak wiadomo, znalezienie dawcy nie jest wcale prostą sprawą. W tym przypadku udało się go jednak znaleźć stosunkowo szybko. Okazało się jednak, że organizm tarnowskiego studenta jest bardzo zniszczony po chemioterapii i wymaga zastosowania wyjątkowo drogich leków. Po prostu trzeba go wzmocnić przed przystąpieniem do przeszczepu szpiku kostnego. Jedna dawka takiego lekarstwa to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W tarnowskiej kawiarni "Alchemik" młodzi ludzie zorganizowali spontanicznie licytację dzieł sztuki. Często ludzie przekazywali większe sumy, niż to wynikało z samej licytacji. Wiele firm i instytucji tarnowskich przekazało różne przedmioty na tę akcję. Maćkowi pomaga tarnowskie stowarzyszenie KROPLA, kierowane od lat przez Katarzynę Duraj. Kropla prowadzi często akcje ratowania życia chorych na białaczkę.

Podczas niedawnego koncertu charytatywnego zebrano kilka tysięcy złotych. Prezydent Miasta, dr Ryszard Ścigała (ojciec dwóch córek i kolega samorządowy ojca Maćka, byłego radnego) przeznaczył na loterię fantową rower. Szczególnie zaangażowani w akcję ratowania życia Maćka są uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego, którego był uczniem. Wszyscy mają nadzieję, że zdążą zebrać konieczna sumę pieniędzy, by uratować życie kolegi. Ojciec Maćka - Janusz Bem apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Datki można przekazywać na konto stowarzyszenia KROPLA:

BZ WBK - nr - 12 10 90 18 38 000 0000 10 11 71 912 - z dopiskiem "dla Maćka".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

IBAN to te 26 cyfr konta
zaś Swift to: WBK PPL PP

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.06.2007 21:17

(+) a IBAN (Swift) i BIC? - do przelewow z krajow Unii... Moze Pan sie dowiedziec?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.