Facebook Google+ Twitter

Tarnów. Spotkanie z poezją Marii Kwater w bibliotece

21 stycznia, o godz. 17.00 w Tarnowie, w Czytelni Naukowej MBP, przy ul. Krakowskiej 4 odbędzie się wieczór autorski poetki Marii Kwater.

21 stycznia, o godz. 17.00 w Tarnowie, w Czytelni Naukowej MBP, przy ul. Krakowskiej 4 odbędzie się wieczór autorski poetki Marii Kwater. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie.

Maria Kwater , to tarnowska poetka średniego pokolenia, która w swoim dorobku literackim ma wiele wierszy o różnorodnej tematyce, pisze również scenariusze szkolnych przedstawień i poezję okolicznościową. Maria Kwater dzieciństwo i młodość spędziła w Mościcach. Ukończyła IV Liceum Ogólnokształcące, a potem pracowała w administracji Zakładów Azotowych w Mościcach, kończąc jednocześnie kurs archiwistów w Krakowie. Jest członkinią Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Tarnowie. Większość jej utworów ukazała się w almanachach RSTK – „Pasje życia” i „Skarbiec piękna”. Jest cenioną animatorką kultury i koordynatorką wydarzeń teatralnych aktywizujących młodzież tarnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W 2002 r. otrzymała dyplom od Prezydenta Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie amatorskiej twórczości artystycznej. Rok później została wyróżniona odznaką Zasłużony Działacz Kultury, a w 2011 r. Srebrnym Krzyżem Zasługi z okazji 25-lecia RSTK w Tarnowie. Zadebiutowała w 2012 r. zbiorem wierszy zebranych pt: „Zamknięte w pułapce czasu…”, w którym niejako ogłosiła swój artystyczny manifest.
Drugi tomik poezji pt: „Pejzaże od wiosny do śniegu” wydany został Marii Kwater w ubiegłym roku, a w nim autorka zawarła – jak sama pisze – „w prostych, rymowanych słowach nie zawsze kolorowy świat”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.