Facebook Google+ Twitter

Tarnów. "Stary szpital" zarabia

Blisko 180 letni Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie potrafi nieźle sobie radzić w kryzysie finansowania służby zdrowia.

W ubiegłym roku tarnowski "stary szpital" zarobił 5 mln PLN. / Fot. Józef KomarewiczBlisko 180 letni Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie potrafi nieźle sobie radzić w kryzysie finansowania służby zdrowia. Nazywany potocznie "starym szpitalem" potrafił zarobić w minionym roku przeszło 5 mln PLN. Warto zwrócić uwagę na to, iż "Szczeklik" od ośmiu lat uzyskuje wynik dodatni. W 2012 r. w tarnowskim "starym szpitalu" leczyło się ok.16 tysięcy pacjentów, natomiast z usług poradni przyszpitalnych skorzystało 35 tysięcy osób. Do tej placówki trafiali pacjenci nie tylko z Tarnowa, ale również z południowej części Polski. Załoga "starego szpitala" liczy obecnie 900 osób, w związku z tym stał się liczącym zakładem pracy w Tarnowie, bo np. tarnowskie Zakłady Mechaniczne o bogatej tradycji zatrudniają z dwa razy mniej pracowników. Obecnie w Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda Szczeklika funkcjonuje 12 oddziałów m.in. z bardzo nowoczesnym Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej kierowanym przez ordynatora lek. med. Pawła Oleksego oraz Oddziałem Chirurgii Urazowej i Ortopedii obchodzącym w ubiegłym roku jubileusz 50 lecia, a kierowanym przez ordynatora lek.med. Grzegorza Sterkowicza. Niedawno zmodernizowane zostały w tarnowskim "Szczekliku" oddziały położnictwa, noworodków, kardiologii oraz pulmonologii. Większość oddziałów i pracowni diagnostycznych wyposażono w nowy sprzęt medyczny m.in. aparaty USG i kardiomonitory.

Z początkiem marca br. rozpoczęto w tarnowskim "starym szpitalu" zabiegi ablacji zaburzeń rytmu serca z wykorzystaniem techniki 3D. Za troskę o podnoszenie jakości świadczeń medycznych i pacjentów tarnowskiego "starego szpitala" jego dyrektor, lek.med. Marcin Kuta został uhonorowany m.in. tytułem "Menedżera Rynku Zdrowia 2012" oraz nagrodą "Uskrzydlony 2012" przyznawaną przez Tarnowską Fundację Kultury. W tarnowskim "Szczekliku" myśli się o dalszej modernizacji szpitala oraz o zakupie nowego rezonansu magnetycznego, który zastąpi mocno wysłużone urządzenie liczące chyba dziesięć lat.

Najistotniejsze dla szpitala są jednak wyniki finansowe. Z 5 mln PLN zysku, które "stary szpital" pozyskał w 2012 r., 3 mln PLN tarnowski "Szczeklik" zarobił na usługach realizowanych odpłatnie - podkreślił dyrektor lek.med. Marcin Kuta - na rzecz innych placówek medycznych. To potwierdza wysoką jakość usług diagnostycznych świadczonych przez tarnowski "stary szpital".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.