Facebook Google+ Twitter

Tarnów stolicą komedii

Trwa Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA’2009, odbywający się w Tarnowie po raz 13. Publiczność ogląda i ocenia konkursowe przedstawienia, bawi się także podczas wieczorów w klubie festiwalowym. Zwycięzców poznamy w najbliższą niedzielę.

Program 13. edycji festiwalu komedii dostępny w klubie festiwalowym. / Fot. Dorota JuchaTadeusz  Koniarz,  autor  wystawy "Fotograficzna Fraszka". / Fot. Dorota JuchaTarnowianom nie straszne załamania pogody, ataki zimy, wahania temperatury. Lekarstwem na takie „nieszczęścia” jest XIII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA’2009. Od 9 października Tarnów jest polską stolicą komedii. Właśnie o śmiechu i dobrej zabawie pisał w specjalnym liście do festiwalowej publiczności Edward Żentara, dyrektor Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego oraz dyrektor festiwalu TALIA’2009, życząc publiczności, by sztuka stanowiła ratunek dla zmęczonych dusz.

Zanim oficjalnie zainaugurowano festiwal, odbyło się kilka imprez towarzyszących. W Cafe Piano na tarnowskim rynku, w kawiarni pełniącej podczas tegorocznej edycji „Talii” rolę klubu festiwalowego, otwarto wystawę zdjęć Tadeusza Koniarza - znakomitego fotoreportera i filmowca, członka Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie. Jego pasją jest fotoreportaż, jest autorem siedmiu wystaw fotograficznych.

Wystawie  towarzyszył niewielki  katalog. / Fot. Materiały organizatorów wystawy i festiwalu komedii.Niektóre ze zdjęć  pokazywanych  w ramach  wystawy "Fotograficzna Fraszka". / Fot. Materiały organizatorów wystawy i festiwalu.Wystawa zatytułowana „Fotograficzna Fraszka” to ponad 40 zdjęć wykonanych w różnych miejscach świata, a przedstawiających zabawne sytuacje, zdarzenia i miejsca. Zdjęcia zostały wykonane niejako obok głównych tematów, jakie w swojej pracy realizuje Tadeusz Koniarz. Fotografie łączy komizm i groteskowość sytuacji, czasami autoironia.

Tuż po otwarciu wystawy odbył się pierwszy z zaplanowanych wieczorów artystycznych - wieczór francuski. Nie zabrakło piosenek Brela w wykonaniu Ewy Boguckiej z towarzyszeniem muzyków - Krzysztofa Boguckiego, Tomasza Benna i Ferdynanda Andrasza, dobrego wina i wyśmienitych serów. Festiwalowa publiczność bawiła się także podczas wieczoru cygańskiego.

Inauguracja festiwalu i przekazanie dyplomu potwierdzającego wyróżnienie w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski. od lewej: prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, współprowadząca otwarcie "Talii" Katarzyna Adamczyk oraz Edward  Żentara, / Fot. Dorota JuchaUroczyste otwarcie XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA’2009 odbyło się w minioną niedzielę, 10 października, na scenie w Pałacu Młodzieży, która pełni obecnie rolę tymczasowej sceny dla Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Wygłaszający oficjalną formułkę otwarcia prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, przekazał też twórcom festiwalu dyplom potwierdzający uznanie „Talii” za jedno z ważnych wydarzeń na kulturalnej mapie Małopolski. Festiwal zajął drugie miejsce w kategorii „Wydarzenie” w odbywającym się po raz dziesiąty plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.