Facebook Google+ Twitter

Tarnów. W bibliotece wystawa prac plastycznych mistrza i uczniów

8 maja br. o godz. 17.00 , w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy prac Łukasza Wojtanowskiego oraz uczniów tarnowskiego Zespołu Szkół Plastycznych.

8 maja br. o godz. 17.00 , w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie ( ul. Krakowska 4 ) odbędzie się wernisaż wystawy prac Łukasza Wojtanowskiego oraz uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, który zorganizowano w ramach "Tygodnia Bibliotek".

- W pracowniach Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie - powiedziała Ewa Stańczyk, dyrektor tarnowskiej MBP - uczniowie pod opieką swojego nauczyciela Łukasza Wojtanowskiego przygotowali wystawę pt.: „Spojrzenia. Wobec symbolizmu przełomu XIX i XX wieku”, dzieła powstały przy zastosowaniu różnych technik plastycznych. Inspiracją do ich powstania był symbolizm w literaturze - jeden z najbardziej dominujących nurtów końca XIX i początku XX w., w którym artyści próbowali wyrazić, to co dotychczas pozostawało poza możliwościami ekspresji. Uczniowie przygotowywali się do wystawy podczas zajęć szkolnych, których założeniem była próba poszukiwania artystycznego ekwiwalentu dla twórczości wykreowanej przez symbolistów.
Na wystawie zobaczymy również prace Łukasza Wojtanowskiego, nauczyciela rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie studiował w pracowni malarstwa prof. Jacka Waltosia (dyplom), oraz w pracowni rysunku prof. Janusza Orbisowskiego. Brał udział w zbiorowej wystawie studentów Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP, towarzyszącej V Biennale Malarstwa „Premio Felice Casarati 2006” w Tyrynie, wystawiał też w Krakowie: Instytucie Włoskim oraz w Klubie „Lokator” – Pamiętnik chimerycznego lokatora, w Krakowskim Pałacu Sztuki „Dyplomy 2008”, a także w Galerii Miejskiej BWA i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie.
Tegoroczna wystawa jest już czwartą z kolei prezentacją twórczości Łukasza Wojtanowskiego i jego uczniów, dla której inspiracją są teksty literackie. W poprzednich latach odbyły się wystawy, których kanwą były utwory Bruno Schulza, Virginii Woolf i Yannisa Ritsosa. Na wystawie w tarnowskiej książnicy swoje prace plastyczne zaprezentują: Katarzyna Altman, Karolina Bukała, Anna Duda, Anna Hamernik, Aneta Koza, Adriana Kustra, Mateusz Lipiński, Marta Słota, Agnieszka Warchołek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.