Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10829 miejsce

Tarnów. Wieczór literacki Magdaleny Kobis już 11 kwietnia

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie i Oddział Tarnowski Stowarzyszenia Autorów Polskich zapraszają na wieczór literacki Magdaleny Kobis.

Zaproszenie MBP w Tarnowie na wieczór literacki M.Kobis / Fot. Reprod.J.KomarewiczMiejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie i Oddział Tarnowski Stowarzyszenia Autorów Polskich zapraszają na wieczór literacki Magdaleny Kobis. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia br. o godz. 17 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie (ul.Krakowska 4, II piętro, czytelnia naukowa). W trakcie wieczoru literackiego MAGDALENA KOBIS przedstawi swoją najnowszą książkę - "Dziura w bucie" z cyklu: "Czaszka Zeusa" wydaną w poznańskim wydawnictwie POLIGRAF. Magdalena Kobis, z przekonania tarnowianka, na stałe mieszkająca we Francji, absolwentka Sorbony jest wykładowcą języka francuskiego dla obcokrajowców. "Dziura w bucie" jest jej polskim debiutem literackim. Jest członkinią Oddziału Tarnowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich.

O książce "Dziura w bucie" Magdaleny Kobis tak napisał Paweł Artymowicz, fizyk i astrofizyk (University of Toronto): "Dziura w bucie" to unikalna i fascynująca wyprawa do krainy choroby, wyrywającej i starającej się zniszczyć, a paradoksalnie - nadającej człowiekowi wielokrotne człowieczeństwo. Do świata krążącego wokół nieznanego, ciemnego słońca. Obracający się kalejdoskop zdarzeń i postaci, z których część okazuje się istnieć tylko w umysłach bohaterki i jej przyjaciół. Żywy język chwyta i wiąże nas uczuciowo z nimi wszystkimi. Dla większości z nas będzie to pierwsze bliskie i autentyczne, bezpośrednie spotkanie ze schizofrenią. Dla niektórych także pierwsze spotkanie z pytaniem, czym jest nasz mózg i kim jesteśmy. Po lekturze chcemy wiedzieć jeszcze więcej. Chcemy spotkać autorkę i życzyć powodzenia w tym co robi tak dobrze - w odszukiwaniu samej siebie, w czasie kiedy oprowadza nas po jej wszechświecie. "Dziura w bucie" absorbuje całkowicie, nie należy zaczynać czytania, jeśli ma się wkrótce ważne sprawy w tak zwanym normalnym świecie".

Magdalena Kobis, autorka książki Natomiast Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny tak wypowiedział się na temat najnowszej książki literatki: "Proza Magdaleny Kobis to prawda autentyku skojarzona z gęstym literackim zapisem, w którym znać ślady wielu lektur autorki - od suchych medycznych zapisów, po kanon: z jednej strony z Camusem, z drugiej Francoise Sagan na czele. Czytając dzienne i nocne wypisy autorki ma się poczucie współuczestnictwa w bólu, który jednak w tej intrygującej prozie zamienia się często w surrealistyczne poczucie humoru, bystrą obserwację lub reporterski zapis rzeczywistości szpitalnej. Jestem przekonany, że książka Magdaleny Kobis ma duży potencjał rynkowy, istnieje wszak wielu odbiorców, którzy czekają na tego typu literaturę."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.