Facebook Google+ Twitter

Tarnów. Wielka Orkiestra stroi instrumenty, zagra już 13 stycznia

Trwają ostatnie przygotowania do 21. tarnowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny raz nie zabraknie wielu wspaniałych atrakcji. Najważniejszy pozostaje jednak szczytny cel akcji - ratowanie życia dzieci i godna opieka dla naszych seniorów.

 / Fot. WOŚP/UM TarnówJuż tylko 10 dni pozostało do najcieplejszego dnia tej zimy. 13 stycznia wszyscy Polacy zagrają w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wśród dobrodusznych grajków z pewnością nie zabraknie mieszkańców Tarnowa, gdzie akcja Jurka Owsiaka gości już od 21 lat.

Jak zapewniają organizatorzy tarnowskiej imprezy, świąteczne granie w grodzie Leliwitów pełne będzie wszelakich atrakcji. Najpierw jednak, z charakterystycznymi czerwonymi puszkami, na ulice Tarnowa wylegną orkiestrowi wolontariusze.

Piernikowe serca dla mieszkańców, tort na licytację, nietypowe warsztaty zmysłowego poruszania się aktorki Matyldy Baczyńskiej i nauka tańca - to tylko niektóre z rewelacji, na jakie w tym szczególnym dniu liczyć mogą tarnowianie.

Tradycyjnie już, od godzin porannych rozdawany będzie żurek. By skosztować ciepłej strawy, przygotowanej przez słynną restaurację "Tatrzańska" i serwowanej przez dziennikarzy radia ESKA, wystarczy stawić się między godz. 10.00 a 14.00 na tarnowskim Rynku i dorzucić kilka monet do jednej z puszek.

Atrakcji nie zabraknie także dla najmłodszych. Przez cały dzień, na ul. Traugutta i ul. Wojska Polskiego, czynne będą "Serduszkowe Lodowiska". Wstęp, oczywiście, za brzęk monety w orkiestrowej puszcze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.