Facebook Google+ Twitter

Tarnów włączył się w Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II

Biskup Skworc zainauguruje działalność Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się 11 października w Tarnowie.

Fragmenty Pisma Świętego czytane w kościołach podczas mszy św. to dla wielu jedyny kontakt z Biblią. Pewnie niektórzy znają często przywoływane słowa św. Hieronima - Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa. Trudno odmówić Hieronimowi trafności sądu, ale to wciąż za mało, by się zmobilizować i zasiąść do lektury.

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II to ogólnopolska inicjatywa mająca służyć kształtowaniu duchowości i kultury biblijnej. Jest publicznym stowarzyszeniem, erygowanym przez Konferencję Episkopatu Polski. Za kilka dni do tej inicjatywy dołączy diecezja tarnowska.

Działalność Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II zainauguruje bp tarnowski Wiktor Skworc w czasie nabożeństwa Słowa Bożego. Uroczystość odbędzie się w bazylice katedralnej w Tarnowie 11 października. W nabożeństwie wezmą udział głównie duszpasterze, moderatorzy i przedstawiciele grup młodzieżowych.

Od 7 do 14 października w diecezji tarnowskiej trwa Tydzień Kultury Biblijnej. Jest to wspólna inicjatywa Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, Klubów Inteligencji Katolickiej, parafii oraz organizacji kulturalnych Tarnowa, Nowego Sącza i Mielca.

źródło: KAI

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.