Facebook Google+ Twitter

Tarnów. Wręczenie medali "Za Zasługi dla Obronności Kraju"

28 lutego 2012 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyła się uroczystość wręczenia "Medali Za Zasługi dla Obronności Kraju". Odznaczenia otrzymali rodzice, których przynajmniej troje dzieci służyło w Wojsku Polskim w kraju i na misjach zagranicznych.

 / Fot. Tomasz ŁakomaUroczystość w sali Starostwa Powiatowego w Tarnowie była również okazją do wręczenia medali Gwiazd Iraku i Afganistanu. Otrzymali je żołnierze rezerwy, którzy uczestniczyli w misjach pokojowych w Iraku i Afganistanie. Te medale jak i wspomniane wcześniej "Za zasługi dla Obronności Kraju" wręczył Szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie - ppłk Zbigniew Skurnowicz - w asyście Starosty Tarnowskiego Mieczysław Krasa.

Zobacz zdjęcia z uroczystości / Fot. Tomasz ŁakomaNie zabrakło również Wójtów i Burmistrzów z gmin, których mieszkańcy otrzymali te zaszczytne wyróżnienia. Obywatelom z gminy Lisia Góra gratulacje składał zastępca wójta Sławomir Turek, który poza gratulacjami wręczył jubilatom prezenty ufundowane przez władze.

Złotym medalem odznaczeni zostali Państwo Waleria i Władysław Lenartowie z Czermnej w gm. Szerzyny.

Lista nagrodzonych --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Smutne jest to, że wojsko polskie zamiast bronić własny kraj zabawia się w wojsko okupacyjne teraz w Afganistanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gniado
  • gniado
  • 04.03.2012 11:34

Stare medale , a w nowej odsłonie - kiedyś by nie iść do wojska musiało się kombinować - a teraz trzeba kombinować by iść do wojska - ot duch czasu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.