Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1177 miejsce

Tarnów. Wycinane, wydzierane

Sztuka, jako próba zrozumienia współczesnych mediów? Tak –jak najbardziej! Tylko wobec sztuki można oswoić ten, mimo że kolorowy, ale w sumie smutny świat sensacji.

Tarnów. W Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie trwa wystawa prac Krystyny Baniowskiej –Stąsiek zatytułowana „Wycinane, wydzierane”.
Wystawa blisko 70 ilustracji wykonanych w technice collage, nawiązuję do codzienności medialnych doniesień. Prasa pełna jest w gruncie rzeczy sprzecznych komunikatów – od dramatycznych i niepokojących doniesień po optymistyczne poradnictwo. Takie nieco obrazkowe, współczesne, globalne silva rerum stało się inspiracją dla Krystyny Baniowskiej –Stąsiek. Mieszkająca we Francji artystka nie omija współczesnych tematów, które są obecne w życiu Paryża.
Tarnów. "Wycinane, wydzierane" Krystyny Baniowskiej –Stąsiek / Fot. fot. M. PółtorakObok sztuki mamy wątki buduarowe – zestawienie jak najbardziej kojarzone z francuską stolicą, ale także to, co jest niestety ostatni także elementem paryskiego pejzażu, czyli zamieszki i zamachy. Jak mówi sama Krystyna Baniowska –Stąsiek: (...)Ciach, ciach, ciach nożyczkami, świat rozsypał się, rozbił jak lustro. Zbieram kawałki, kolorowe, szare, zielone, małe i duże – nie porządkuję, lecz zmieniam ich miejsce. Zaczyna się kalejdoskop, zagęszcza się atmosfera, czasem zaduma uśmiecha się ironicznie, poetycki smaczek spada politykowi na ramię.
Na innej karcie tajemnicza dama zjada frykasy, orzeł ubiera kapelusz, motyl gubi okulary, Charlie Hebdo staje się mną i to jest collage.(...)


Informacje na : BIBILOTEKA TARNÓW

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.