Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5737 miejsce

Tarnów. Wystawa malarstwa Witolda Pyzika

27 lipca br. o godz. 18 w Galerii „Piwnica pod Trójką” Muzeum Okręgowego w Tarnowie (Rynek 3) odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Witolda Pyzika w ramach cyklu pt.: „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”.

Zaproszenie na wystawę malarstwa Witolda Pyzika / Fot. Reprod.J.Komarewicz27 lipca br. o godz. 18 w Galerii „Piwnica pod Trójką” Muzeum Okręgowego w Tarnowie (Rynek 3) odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Witolda Pyzika w ramach cyklu pt.: „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Będzie to pierwsza wystawa, pokazująca twórczość artysty mieszkającego poza granicami kraju. Na wystawie pt. „Za włosami, za lasami…” będzie wyeksponowanych kilkadziesiąt obrazów Pyzika, których głównym tematem jest piękno kobiecego ciała, a wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Podczas wernisażu wystąpi tarnowski zespół „PERSONEL”.
Witold Pyzik urodził się w Gdańsku (1961r.). Absolwent Liceum Plastycznego w Gdyni, studiował romanistykę w UMCS w Lublinie i rzeźbę w PWSSP w Poznaniu. W 1985 r. opuścił Polskę i wyjechał do Francji, osiedlił się na stałe w Paryżu. Prowadzi własną pracownię konserwacji rzeźby „ATELIER PYZIK”. Ma na swoim koncie spory artystyczny dorobek, na który składają się m.in. realizacje pomników, płaskorzeźb, wystrojów wnętrz w kościołach i kaplicach, dekoracje do filmów, sztuk teatralnych, reklamy.
Zajmuje się również twórczością własną w dziedzinie rzeźby i malarstwa. Od lat uczestniczy w wystawach zbiorowych w galeriach we Francji, Polsce - w Gdyni, Gdańsku i Tczewie oraz w Rumunii – w muzeum miasta Rumnicu – Valcea na Wołoszczyźnie. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, w większości zrealizowanych w galeriach francuskich. Współpracuje również z Galerią Guillaume w Paryżu.
Jest również nauczycielem rysunku w Wyższej Szkole Animacji Numerycznej – Supinfocom w Velenciennes we Francji, należy też do Związku Artystów „La Maison Des Artistes”.
Dzieła Pyzika znajdują się w zbiorach instytucji i kolekcjach prywatnych m.in.we Francji, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, USA, Kanadzie, Australii, Rumunii i Monaco.
Należy też do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski, gdzie pełni funkcję członka wspomagającego.
Kuratorem wystawy obrazów Witolda Pyzika jest Bożena Szczupak, kustosz w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Wystawa malarstwa Witolda Pyzika będzie czynna do 22 sierpnia br. Organizatorem wystawy jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie we współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.