Facebook Google+ Twitter

Tarnów. Wystawa z Muzeum MANNGHA w bibliotece

W Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie (przy ul. Krzyskiej 116), otwarto wystawę fotografii Krystyny Zachwatowicz pt. „Japonia w fotografii”.

W Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie (przy ul. Krzyskiej 116), otwarto wystawę fotografii Krystyny Zachwatowicz pt. „Japonia w fotografii”, która została wypożyczona z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Wystawa jest okazją do spotkania z kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni w bibliotecznej „Galerii Czerwone Słońce” w Krzyżu . Obejmuje 10 fotografii autorstwa Krystyny Zachwatowicz oraz fotografię Krzysztofa Ingardena przedstawiającą Państwa Wajdów. Stanowi niejako kontynuację cieszącej się niezmiernym zainteresowaniem, wystawy pt: „Japonia w rysunkach Andrzeja Wajdy”, prezentowanej w bibliotece w 2011 r. Zdjęcia powstały podczas podróży małżeństwa po Japonii w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku – przenoszą nas w świat japońskiej architektury i japońskich ogrodów.
- Jako studenci sławnej krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Krystyna i ja chłonęliśmy z szeroko otwartymi oczami ten świat tak wyrafinowany i doskonały, który dawna Japonia ofiarowuje każdemu, kto potrafi zachwycać się jej pięknem. Bym mógł wykonać moje rysunkowe notatki Krystyna musiała wziąć na siebie niewdzięczną rolę powstrzymywania tempa naszych pośpiesznych zwiedzeń. Z konieczności wybrała więc aparat fotograficzny. Notując równolegle wiele wydarzeń towarzyszących naszym podróżom. Z ogromnego materiału wybraliśmy serię zdjęć przedstawiających bajeczny zamek „Biała Czapla”. Uciekające w nieskończoność obronne mury, wznoszące się tarasowo jedne nad drugimi budowle, dobrze oddają niezwykłość tego miejsca. Nasza Japonia! – mówili w 1999 r. o Japonii Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz.
Wystawę fotografii Krystyny Zachwatowicz będzie można oglądać do końca marca 2015 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.