Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2560 miejsce

Tarnów. Zatrzymano bandytę, który nożem ugodził policjanta

Po dwóch tygodniach intensywnego śledztwa policjanci z tarnowskiej komendy Policji ujeli nożownika, który na alei Jana Pawła II ranił interweniującego policjanta. 22-letni mieszkaniec Tarnowa został zatrzymany w centrum miasta.

 / Fot. Archiwum KMP TarnówDyżurny KMP w Tarnowie otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej w centrum miasta. Interweniujący policjanci / Fot. Archiwum KMP Tarnów z Komisariatu Policji Tarnów - Centrum wylegitymowali na ulicy Krakowskiej dwóch mężczyzn.

Jeden z nich, uznali, że jest był podobny do poszukiwanego w związku z napadem na policjanta.

Znaleziono przy nim trzy noże (dwa w plecaku, a jeden ukryty w kieszeni).

 / Fot. Archiwum KMP TarnówKryminalni w miejscu jego zamieszkania znaleźli rzeczy, które potwierdzały, że jest to poszukiwany napastnik, tj. rower, czapkę, plecak - widoczne na upublicznionym nagraniu z monitoringu.

Podczas przeszukania w ujawniono także hodowlę marihuany (17 krzewów) oraz 701 gramów gotowego suszu.

Z zatrzymanym przeprowadzono czynności procesowe m.in. okazanie świadkom zdarzenia tj. kobiecie, która była przez niego / Fot. Archiwum KMP Tarnów nagabywana, jak również funkcjonariuszowi, którego zaatakował.

Przeprowadzono także badania DNA, których wyniki wskazują na zgodność śladów biologicznych ujawnionych na nożu odnalezionym na miejscu zdarzenia z materiałem biologicznym pobranym od zatrzymanego.

 / Fot. Archiwum KMP Tarnów- Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa - poinformował nas rzecznik prasowy KMP w Tarnowie asp. sztab. Paweł Klimek. - Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Sprawcy napadu na policjanta grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 8 lat, a jej górna granica to 25 lat, a nawet dożywocie.

O napadzie i poszukiwaniu sprawcy napadu pisaliśmy http://www.wiadomosci24.pl/artykul/napadl_na_policjanta_364213.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.