Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15014 miejsce

Tarnów. Zmarł Gerard Kwiek - lekarz i filantrop

W tarnowskim szpitalu zmarł 13 lipca 2014 r. nad ranem, w wieku 62 lat powszechnie szanowany chirurg naczyniowy – Gerard Kwiek.

W tarnowskim szpitalu zmarł 13 lipca 2014 r. nad ranem, w wieku 62 lat powszechnie szanowany chirurg naczyniowy – Gerard Kwiek. Był specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej. Był operatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Z tym tzw. „starym szpitalem” był związany przez całe swoje życie zawodowe, czyli przez 35 lat. W latach 1994 – 1999 lekarz Gerard Kwiek pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa stacjonarnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Tarnowie. Był jednym ze współtwórców nowoczesnej chirurgii naczyniowej w tarnowskim szpitalu, gdyż w oddziale chirurgicznym „starego szpitala” od lat wykonywane są skomplikowane zabiegi naczyniowe związane m.in. z tętniakami aorty brzusznej i tętnic biodrowych, przęsłami naczyniowymi na różnym stopniu niedrożności. Związany był także m.in. z poradnią chirurgiczną Przychodni Rejonowej w Tuchowie. Ten uznany chirurg naczyniowy uratował wielu pacjentom Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika życie.
Lekarz Gerard Kwiek był jednocześnie filantropem i działaczem sportowym, szczególnie interesował się wynikami sportowymi lokalnych drużyn piłkarskich. W środowisku tarnowskich działaczy sportowych, trenerów i zawodników jego nazwisko jest dobrze znane. Niektórzy trenerzy wspominają dawne lata, jak Gerard Kwiek dowoził własnym samochodem zawodników na mecze piłkarskie.
Chirurg Gerard Kwiek od 2008 r. był prezesem Miejskiego Klubu Sportowego Tuchovia Tuchów, za jego kadencji tuchowski klub sportowy osiągnął najlepszy w swej historii wynik zajęcia drugiego miejsca w rozgrywkach IV ligi.W tym roku przygotowywał obchody 90 lecia Miejskiego Klubu Sportowego Tuchovia, które odbędą się w 2015 r. Niestety nagła śmierć tarnowskiego chirurga przekreśliła mu wiele planów związanych z rozwojem Miejskiego Klubu Sportowego „Tuchovia”.
Pogrzeb uznanego tarnowskiego chirurga Gerarda Kwieka odbędzie się jutro, 16 lipca 2014 o godz.14 na cmentarzu parafialnym w Lisiej Górze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.