Facebook Google+ Twitter

Tarnów. Żużlowy Mistrz Polski zbankrutuje? Władze apelują o pomoc

Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała wezwał wszystkich sympatyków czarnego sportu do pomocy w ratowaniu borykającej się z problamami finansowymi tarnowskiej drużyny żużlowej.

 / Fot. Marcin Głuszak/www.gluszak.pl/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported/WikiCommonsBardzo kiepski stan finansów aktualnego żużlowego Mistrza Polski - "Tauron Azoty Tarnów" - może sprawić, że w przyszłym roku w rozgrywkach ekstraligi nie zobaczymy tarnowskich zawodników.

W niedzielę rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Unii Tarnów złożyła Agata Mróz. Jak napisała w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej klubu, "pomimo wielu podjętych przeze mnie działań, nie udało się w osiem miesięcy od objęcia stanowiska Prezesa spłacić wszystkich zobowiązań...".

Czytaj też: "Marian, robimy żużel" czyli początki tarnowskiego speedwaya


A tych nazbierało się dość sporo. Same tylko zaległości wobec zawodników, wynikające z konieczności przeprowadzenia procesu licencyjnego wynoszą 1 mln 300 tys. złotych.

Z prośbą o pomoc dla tarnowskich jaskółek zwrócił się wczoraj do miłośników speedwaya, lokalnych przedsiębiorców i sponsorów prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała. "Dzięki zjednoczeniu sił mamy szansę pomóc wystartować żużlowej drużynie w przyszłym sezonie. Warto o to zawalczyć i wesprzeć trzykrotnego Drużynowego Mistrza Polski" - czytamy w specjalnym prezydenckim apelu.

Pełną treść apelu prezydenta publikujemy na kolejnej stronie --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.