Facebook Google+ Twitter

Tarnowo Podgórne: Turniej Rodzinny "Błyskawica na zimę"

UKS Błyskawica sekcja piłki nożnej proponuje Turniej Rodzinny "Błyskawica na zimę". Jest to inicjatywa o zasięgu lokalnym, skierowana do wszystkich dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Turniej odbędzie się w czterech konkurencjach sportowych.

W kronikach tego nie znajdziemy, ponieważ było to marginalne wydarzenie z punktu widzenia całego społeczeństwa. Jednak dla kilku osób miało to ogromne znaczenie. W Tarnowie Podgórnym mieszczącym się w zachodnich okolicach Poznania prowadząc zajęcia z młodzikami w GKS Tarnovia (wtedy rocznik 1995 i młodsi) latem 2007 roku trener Dariusz Piechota zauważył na treningu kilku młodszych chłopców (roczniki 1998 i 1999), którzy sami zaczynają przychodzić na treningi, pomimo braku drużyny w ich kategorii wiekowej. Z zaciśniętymi zębami próbują przepychać się z dwa razy większymi piłkarzami. Sytuacja była o tyle dziwna, że do tej pory nikt tym się nie zainteresował, a jak później się okazało chętnych było o wiele, wiele więcej...

W takiej sytuacji po kilku miesiącach ciężkich rozmów z kierownictwem GKS-Tarnovia i załatwianiu formalności, drużyna chłopców z rocznika 1998 i młodszych zadomowiła się w UKS Błyskawica. Nie było by to możliwe gdyby nie przychylność prezesa UKS-u Pawła Machyny. Udało się utworzyć sekcję piłki nożnej i zgłosić ją do rozgrywek piłkarskich w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej. To był pierwszy sukces.
Więcej informacji znajdziecie na stronie www.blyskawica.tnb.pl.

Teraz Błyskawica organizuje z własnej inicjatywy w okresie zimowym Turniej Rodzinny "Błyskawica na zimę".Jest to inicjatywa o zasięgu lokalnym, skierowana do wszystkich dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Wiele się mówi o potrzebie promowania sportu wśród najmłodszych, lecz niestety niewiele się robi w tym kierunku i dlatego uważam, że takie inicjatywy powinny naśladować nie tylko inne podpoznańskie gminy, miasta, ale wręcz cały kraj!

W turnieju występować będą dziewczęta i chłopcy wraz z rodzicem, siostrą lub bratem. Uczestnicy nie muszą być związani z UKS Błyskawica, co potwierdza, iż turniej jest otwarty i dostępny dla wszystkich chętnych. Wystarczy za pośrednictwem internetu poinformować o chęci wzięcia udziału w turnieju. Przewidziane są puchary w każdej z dyscyplin oraz na zakończenie turnieju cenne nagrody.

Raz w miesiącu (sobota lub niedziela) będą odbywały się turnieje w jednej z czterech dyscyplin: strzelectwo, tenis stołowy, kręgle, piłka nożna halowa.

Pierwsza konkurencja - strzelectwo odbędzie się na strzelnicy sportowej w Tarnowie Podgórnym. Do konkurencji przystąpić może dziecko (w wieku 8-12 lat) wraz z jednym rodzicem lub rodzeństwem. Koszt turnieju strzeleckiego to 10 zł od osoby. Turniej rozpoczyna się 14 grudnia o godz. 14.

Następną konkurencją będzie turniej tenisa stołowego, który odbędzie się 4 stycznia w sali sportowej na terenie szkoły podstawowej w Przeźmierowie. Godzina podana będzie w najbliższych dniach na stronie UKS Błyskawicy.

Punktacja dotycząca wszystkich konkurencji: za zwycięstwo 10 pkt. za 2. miejsce - 8 pkt., za 3. - 7 pkt., za 4. - 6 pkt., za 5. - 5 pkt., za 6. - 4 pkt., za 7. - 3 pkt., za 8. - 2 pkt. i za 9. - 1 pkt. Reszta miejsc nie jest punktowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.