Facebook Google+ Twitter

Tarnowowi na urodziny

W Tarnowie ruszyła kampania społeczno-edukacyjna „Miastu na Urodziny”, realizowana przez Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac” i Pałac Młodzieży w Tarnowie. Symbolami akcji są niebiesko-żółte postaci.

Ona i On - jeszcze bezimienni. Postaci symbolizujące kampanię społeczno-edukacyjną "Miastu na Urodziny". Autorką projektu postaci jest Joanna Wenc. / Fot. fot. materiały organizatorów.Kampanię społeczno-edukacyjną pod nazwą „Miastu na Urodziny” organizują wspólnie Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac” i Pałac Młodzieży w Tarnowie, przy finansowym wsparciu z miejskiego budżetu. Projekt wpisuje się w tegoroczne obchody 680. rocznicy nadania Tarnowowi praw miejskich.

Kampania społeczno-edukacyjna ma pokazać Tarnów jako miejsce wyjątkowe, miasto, z którego można i warto być dumnym. Jej twórcy chcą też promować tradycję, kulturę i historię Tarnowa, a młodych ludzi zachęcić do większej aktywności.

Ona - postać symbolizująca kampanię "Miastu na Urodziny"; autorką projektu jest Joanna Wenc. / Fot. fot. materiały organizatorów.Pod koniec kwietnia w różnych częściach miasta pojawiły się informacje o kampanii, opracowane w formie magnesów z symbolami kampanii i adresem specjalnej strony internetowej. Magnesy trafiły na rynny, bramy, a także na tarnowskie taksówki.On - postać symbolizująca kampanię "Miastu na Urodziny"; autorką projektu jest Joanna Wenc. / Fot. fot. materiały organizatorów.

Symbolami kampanii są dwie postaci, stworzone specjalnie na jej potrzeby. Ona i On, w żółto-niebieskich barwach, z charakterystycznymi elementami, kojarzącymi się z Tarnowem. Spośród kilku projektów wybrano parę zaprojektowaną przez Joannę Wenc. Postaci jeszcze bezimienne, w wyniku konkursu powinny zyskać ciekawe i oryginalnie imiona.

Dokładnie 30 kwietnia uruchomiono stronę internetową www.tarnowod1330.pl, na której dostępna jest już pierwsza z pięciu animowanych e-kartek przedstawiających Tarnów historyczny, kulturalny i obyczajowy. Pierwsza kartka zawiera animowaną i udźwiękowioną krótką historię o spotkaniu pod pomnikiem króla Łokietka (to właśnie ten król nadał Tarnowowi prawa miejskie). Kartkę można przesłać pocztą elektroniczną. Kolejne kartki publikowane będą co kilka lub kilkanaście dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.