Facebook Google+ Twitter

Tarnowska biblioteka promuje wiersze Ryszarda Lisa

30 października br. o godz. 17 w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie odbędzie się spotkanie z poetą, Ryszardem Lisem.

Ryszard Lis, tarnowski poeta. / Fot. Józef Komarewicz30 października br. o godz.17 w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie (przy ul.Krakowskiej 4) odbędzie się spotkanie z poetą Ryszardem Lisem. Podczas wieczoru autorskiego będzie promowany najnowszy tomik poezji tego tarnowskiego autora pt. "Myśli opisane".

Ryszard Lis, wieloletni dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, współpracownik tarnowskich mediów debiutował jako poeta na łamach "Zeszytów Tarnowskich" w drugiej połowie minionego stulecia. Był współzałożycielem nauczycielskiego klubu literackiego w Tarnowie swego czasu prowadzonego przez Józefa Trędowicza. Swój pierwszy zbiór poezji wydał dość późno, bo w 2006 r., zatytułowany "Uroki Tarnowa" i przeplatany artystycznymi fotografiami architektury grodu Leliwitów.

Następną książką Ryszarda Lisa był zbiór opowiadań pt."Niepokonani". Wydawcą tych publikacji była Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie. Afisz informujący o wieczorze poetyckim Ryszarda Lisa, tarnowskiego poety. / Fot. Józef KomarewiczRyszard Lis jest tarnowskim społecznikiem. Od lat angażuje się w działalność Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem, jest również jednym z najstarszych członków Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Należy do rodziny "Uskrzydlonych", czyli do grona osób nagrodzonych statuetką "Uskrzydlony" (dziełem rzeźbiarza Stefana Niedorezo), nagrody corocznie przyznawanej przez Tarnowską Fundację Kultury.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.