Facebook Google+ Twitter

Tarnowska starówka wciąż pięknieje. Rusza remont Placu Rybnego i Bimy

Kolejne miejsce w Tarnowie zmieni się wkrótce nie do poznania. Na Placu Rybnym oraz terenie przylegającym do Bimy rozpoczęły się dziś prace rewitalizacyjne. Oto, jakie zmiany czekają tarnowską starówkę.

Wizualizacja projektu przebudowy i rewitalizacji Placu Rybnego oraz terenu wokół Bimy. / Fot. Urząd Miasta TarnowaZgodnie z zapewnieniem tarnowskich władz, przywrócona zostanie pierwotna forma Placu Rybnego oraz placu przylegającego do Bimy - jedynego obok resztek murów reliktu tarnowskiej synagogi. Niezbędnej renowacji poddana zostanie także sama Bima.

Poza obniżeniem terenu i budową nowych murów oporowych wokół placu, powstaną także nowe schody. Wymieniona zostanie cała nawierzchnia, m.in. położone zostaną nowe chodniki z szarej kostki granitowej.

Otoczenie Bimy, jedynej poza resztką murów pozostałości po tarnowskiej synagodze, od wielu lat wymagało rewitalizacji. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Tarnowa. / Fot. Ilona Lorenz/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license/Wikimedia CommonsZadanie rewitalizacji Placu Rybnego oraz Bimy wykonane zostanie w ramach Programu Zapewnienia Harmonii Estetycznej i Urbanistycznej Centrum Miasta, a blisko 70 proc. kosztów inwestycji pokryte zostanie z funduszu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przebudowa i remont Placu Rybnego i Bimy, które potrwać mają do 31 sierpnia, wiązać się będą także z niewielkimi utrudnieniami, szczególnie dla kierowców. W najbliższym czasie zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu.

 / Fot. Urząd Miasta TarnowaJak wiadomo, Plac Rybny jest parkingiem położonym najbliżej tarnowskiego rynku. "Wraz z postępem robót i związanym z tym zamknięciem coraz większej powierzchni placu ubywać będzie miejsc do postoju pojazdów" - czytamy na stronach tarnowskiego magistratu.

 / Fot. Urząd Miasta TarnowaOgraniczona będzie także możliwość przejazdu ciągiem Kapitulna - Rybna. Kierowców zadowoli zapewne informacja, że identyfikatory i abonamenty uprawniające do postoju na Placu Rybnym honorowane będą na miejscach do parkowania zlokalizowanych na ulicach przyległych.

Czytaj też: 155 lat kolei w Tarnowie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.