Facebook Google+ Twitter

Tarnowski Klaster Przemysłowy – pomysłowy i zaradny

O działalności Tarnowskiego Klastera Przemysłowego mówi jego nowy prezes - Zbigniew Proć.

Zbigniew Proć - nowy prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. / Fot. Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. Przed laty Tarnowski Klaster Przemysłowy założono z myślą o rozbudowie przetwórstwa tworzyw sztucznych, opartych na doświadczeniach lokalnego przemysłu. To było kilkanaście lat temu, czy od tego czasu wiele zmieniło się w funkcjonowaniu „Plastikowej Doliny”?
- W 1999 r. trzydziestu siedmiu akcjonariuszy założyło Tarnowski Klaster Przemysłowy. Spółkę powołano do życia z myślą o stworzeniu warunków zachęcających przedsiębiorstwa branży tworzyw sztucznych do inwestowania w Grodzie Leliwitów. Jednak sytuacja na rynku ciągle się zmienia. W związku z tym Klaster odszedł od idei skupiającej wyłącznie branżę chemiczną, zniknęła zatem nazwa – „Plastikowa Dolina”. Oferta Tarnowskiego Klastera Przemysłowego została zaadresowana do przedsiębiorstw, stawiających na nowoczesność i innowacyjność w branży chemicznej, budowlanej i elektrycznej.
Dzisiaj akcjonariuszy mamy sporo z głównym, czyli z gminą miejską Tarnów, która posiada 96,7 proc. wszystkich akcji. Zwiększenie liczby akcji miasta dokonało się głównie poprzez kolejne wnoszenie w formie aportu terenów inwestycyjnych. Obecnie w Klasterze funkcjonuje 38 firm zajmujących się różnorodną produkcją m.in. przetwórstwem tworzyw sztucznych, produkcją aerozoli, fotowoltaicznych ogniw słonecznych, sznurów do izolacji,
a także wyrobów metalowych oraz drewnianych. Przedsiębiorstwa te zatrudniają łącznie ok. 400 osób.

Jakie są główne zadania Tarnowskiego Klastera Przemysłowego?
- Zadaniem Klastera jest zdobywanie inwestorów z innowacyjnych branż, lokowanych w Tarnowie, w rejonie ulicy Czystej, czyli na terenach, od których historia Klastera się zaczęła. Tutaj funkcjonuje wiele renomowanych firm m.in. Becker. Klaster zagospodarowuje również tereny i obiekty – pozostałości po wielkich Zakładach Mechanicznych.

Wspieramy Urząd Miasta Tarnowa jako partner w tworzeniu tzw.„Stref Aktywności Gospodarczych I.II,III”, których celem jest uzbrojenie również w infrastrukturę drogową terenów, które w ten sposób zostaną przybliżone do głównych ciągów komunikacyjnych regionu i przybliżającej się do Tarnowa autostrady, a także skomasowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Broker Innowacji
  • Broker Innowacji
  • 01.09.2012 18:44

Więcej o projekcie Broker Innowacji na: www.brokerinnowacji.krakow.pl oraz funpage: http://www.facebook.com/brokerinnowacji

Komentarz został ukrytyrozwiń
Broker Innowacji
  • Broker Innowacji
  • 01.09.2012 18:43

Koncentrując się na rozwoju innowacyjności i inteligentnej specjalizacji regionów, Małopolska kładzie nacisk na wsparcie nowoczesnych technologii. Aby takie działanie mogło zakończyć się powodzeniem, nieodłącznym jest współpraca środowisk naukowych, biznesowych a także władz lokalnych. Projekt Broker Innowacji, poprzez szereg wydarzeń, łączy te środowiska i staje się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.