Facebook Google+ Twitter

Tarnowskie Góry. Ku pamięci ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

W niedzielę, 10 kwietnia o godzinie 19 zostanie odprawiona msza święta w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Potem nastąpi przejście pod pomnik upamiętniający ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku w Parku Miejskim.

Przygotowania do odsłonięcia i poświęcenia pomnika / Fot. Maciej WicherTarnowskie Góry. 8 kwietnia rozpoczną się uroczystości upamiętniające rocznicę zbrodni katyńskiej w 1940 roku i katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku w 2010 roku. Organizuje je Urząd Miejski.

W piątek o godzinie 16.30 w ratuszu rozpocznie się konferencja naukowa. Wprowadzenie do niej przedstawi Stanisław Kowolik, przewodniczący Rady Miejskiej. Później Andrzej Majcher z katowickiego IPN-u wygłosi prelekcję pt. „Zbrodnia katyńska - 70 lat walki o prawdę”. Z kolei Rafał Michalski, także z IPN-u, będzie mówił o losach świadków i dowodów rzeczowych tej narodowej tragedii. Na zakończenie zostanie pokazany film „Soviet story” w reż. Edwinsa Snorea.

Czytaj też: Niechciany obelisk. Czy w Sieradzu powstanie pomnik smoleński?

W niedzielę 10 kwietnia o godzinie 19 zostanie odprawiona msza święta w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Potem nastąpi przejście pod pomnik upamiętniający ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku w Parku Miejskim. Poświęci go ks. Prałat Jan Frysz. Odczytane zostaną nazwiska ofiar katastrofy, oddana będzie salwa honorowa. Pod pomnikiem zebrani rozsypią ziemię z Katynia i Smoleńska oraz złożą kwiaty i zapalą znicze.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 RokuGwarek nr 14, 05 kwietnia 2011

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W tym roku to niedziela, w przyszłości, może tak będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 08.04.2011 06:51

Czy 10 kwietnia zostanie ogłoszony dniem wolnym od pracy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.