Facebook Google+ Twitter

Tarnowskie Góry. "The Infantilizators" - wystawa prac malarskich

29 lipca o godz. 18 w Galerii Przytyck w Tarnowskich Górach odbędzie się wernisaż wystawy Alberta Oszka "The Infantilizators". Wystawa potrwa do 12 sierpnia 2011 r.

Tytuł wystawy „The Infantilizators” nawiązuje do pojęcia etosu infantylizmu, którego użył Benjamin R. Barber w swojej książce „Skonsumowani. Jak rynek psuje dzieci, infantylizuje dorosłych i połyka obywateli”. Pojęcie to określa współczesnego konsumenta jako obsesyjnego zakupoholika, nałogowca wbrew własnej woli, od dziecka poddawanego manipulacji. „The Infantilizators” to cykl prac malarskich w technice akryl na płótnie oraz rzeźb gipsowych przedstawiających postaci małych-dorosłych uzależnionych od posiadania niepotrzebnych produktów.

Seria prac jest próbą ośmieszenia ludzkich słabości, pokazaniem w niemalże groteskowy sposób pewnych niekontrolowanych zachowań człowieka, którego największym pragnieniem jest identyfikowanie się z cudownym światem reklamy.

Wernisaż poprzedzi wykład Marka Szolca, przedstawiciela Stowarzyszenia ATTAC Polska, pt. „Pozytywne i negatywne skutki globalizacji”.
Oprawę muzyczną zapewni DJ Syn Syty.

Tarnogórskie Centrum Kultury
ul. Sobieskiego 7
42-600 Tarnowskie Góry

Wstęp wolny

Albert Oszek
slot.art


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.