Facebook Google+ Twitter

Tarnowskie Góry wypowiedziały wojnę złodziejom rejestracji

Kradzieże tablic rejestracyjnych są powszechne w całym kraju. Ich częstotliwość wzrasta zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Tarnowskie Góry to pierwsze miasto na Śląsku i jednocześnie w kraju, które wypowiedziało wojnę złodziejom rejestracji.

Mechanizm kradzieży jest prosty. Złodziej kradnie z naszego samochodu tablicę rejestracyjną, po czym przykręca ją do swojego. Następnie jedzie na stację benzynową, tam tankuje i nie płaci. Spokojny odjeżdża, bo kamera zarejestrowała nie jego numery rejestracyjne. Policja puka wkrótce oczywiście do naszego domu. To coraz częstszy proceder na terenie całego kraju.

Policja w Tarnowskich Górach wydała walkę złodziejom. Przygotowano akcję: "Dokręć śrubę złodziejowi", która ma zachęcać do przykręcania tablic śrubami. W większości przypadków są one przymocowano jedynie za pomocą plastikowej ramki, z której bardzo szybko można wyrwać rejestracje.

Przez całe wakacje policjanci na parkingach oraz podczas kontroli, będą zachęcać kierowców do przykręcania tablic. Do tej pory nie było to powszechne, gdyż z nieznajomości prawa, kierowcy i warsztaty samochodowe bały się dziurawienia tablic. Jak podkreśla policja, jest to legalne, pod warunkiem że nie niszczy się żadnej z liter oraz hologramu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobre info! Brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.