Facebook Google+ Twitter

Tarnowskie WOPR pięćdziesięciolatkiem

W tym roku Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe obchodzić będzie jubileusz pięćdziesięciolecia. Tarnowscy "wodniacy" od dawna przygotowują się do uroczystości, m.in. przez wydanie okolicznościowej publikacji.

Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe założone zostało pięćdziesiąt lat temu przez połączenie Ogólnopolskiego Komitetu Upowszechniania Pływania oraz Referat Ratownictwa Wodnego działający przy Polskim Związku Pływackim funkcjonującym od 1922 r. Zaczęło się wszystko od zorganizowania przez Lesława Lewickiego ratownika na tarnowskim basenie Powiatowego Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

Od tego czasu tarnowskie WOPR zaczęło Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe założone zostało pięćdziesiąt lat temu przez połączenie Ogólnopolskiego Komitetu Upowszechniania Pływania oraz Referat Ratownictwa Wodnego działający przy Polskim Związku Pływackim funkcjonującym od 1922 r. Zaczęło się wszystko od zorganizowania przez Lesława Lewickiego, ratownika na tarnowskim basenie Powiatowego Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Od tego czasu tarnowskie WOPR zaczęło prowadzić szkolenia na stopnie ratownicze, przejęło wydawanie kart pływackich oraz specjalnych, tzw. żółtych czepków.

Obecnie organizacja prężnie się rozwija, mimo braku dotacji, dzięki operatywności i pomysłowości obecnego jej prezesa - Jerzego Kacera. Członkowie Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, oprócz organizacji szkoleń na stopnie w ratownictwie, biorą udział w akcjach przeciwpowodziowych, ratując dobytek i ludzi. Współpracują również z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Zakopanem.

Jerzy Kacer, prezes Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wspólnie ze Zdzisławem Jasiewiczem, jednym z najstarszych członków tarnowskiego WOPR od 2005 roku, rokrocznie organizuje na pływalni w Mościcach Pływacki Memoriał Pamięci Jana Pawła II. Rozpoczyna się on zawsze o godz. 21.37, tj. w godzinę śmierci Papieża Polaka. Ta sztafeta pamięci odbywa się na dystansie 26 km 516 m, gdyż pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni.

Członkowie tarnowskiego WOPR, bez przerwy, aby utrzymać się, wykonują wszelkie prace społecznie. Ratują ludzkie życie z potrzeby serca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.