Facebook Google+ Twitter

Taśmy Serafina. Nalot Agentów CBA na Ministerstwo Rolnictwa i ARR

Głośne taśmy Serafina dotkliwie uderzyły w PSL, w tym m.in. w podległe partii ministerstwo rolnictwa oraz Agencję Rynku Rolnego i spółkę Elewarr. Teraz wszczęto prokuratorskie śledztwo w sprawie możliwych tam nieprawidłowościach.

Dziś CBA weszło do Ministerstwa Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego (ARR) i spółki zbożowej Elewarr - żąda wydania dokumentów. Kontrola tych trzech jednostek ma związek ze śledztwem prowadzonym w sprawie możliwych nieprawidłowości m.in. finansowo-gospodarczych w Elewarrze.

Rzecznik CBA, Jacek Dobrzyński, powiedział dziennikarzom, że dzisiejsze "czynności wykonywane są na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która wspólnie z nami prowadzi śledztwo. Dokumenty będą analizowane i weryfikowane przez agentów CBA" – czytamy w serwisie tasmowa.

Według rzecznika CBA, śledztwo prokuratorskie w tej sprawie wszczęto w Elewarrze 23 lipca br. Dotyczy ono niedopełnienia obowiązków, w okresie od stycznia 2011 roku do lipca 2012 r., przez "funkcjonariuszy publicznych z Agencji Rynku Rolnego oraz ministerstwa rolnictwa, w związku z niepodjęciem skutecznego nadzoru właścicielskiego nad spółką Elewarr".

Wątek spółki Elewarr, należącej do Agencji Rynku Rolnego, pojawił się w ujawnionej w mediach, rozmowie "taśmowej" szefa kółek rolniczych Władysław Serafina oraz byłego prezesa ARR Władysława Łukasika, na temat możliwych nieprawidłowości panujących w spółkach podległych, bądź związanych z Ministerstwem Rolnictwa. Wynikiem ujawnienia nagrania na taśmach tej rozmowy była natychmiastowa dymisja ministra rolnictwa Marka Sawickiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

obywatel skarzypyta
  • obywatel skarzypyta
  • 01.08.2012 18:09

i na kogo teraz mamy głosować jak wszyscy mysla jak sie nachapać

Komentarz został ukrytyrozwiń
Miłosz KOMOROWSKI
  • Miłosz KOMOROWSKI
  • 01.08.2012 15:20

Ale zafundowali wam zabawę,panowie ze służb "SPECJALNYCH " Ha...Ha...Ha...
Nareszcie "coś" zrobicie za pobierane pensje !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.