Facebook Google+ Twitter

Taśmy z Jaka-40: Rosjanie wprowadzili pilotów Tu-154 w pułapkę?

Do tej pory nikt nie odsłuchał taśm z Jaka-40, który 10 kwietnia lądował w Smoleńsku. Nagrania mogą podważyć raport komisji Millera i MAK, bowiem wg Remigiusza Musia jasno pokazują, że rosyjscy kontrolerzy celowo wprowadzili pilotów w błąd.

 / Fot. By Serge Serebro, Vitebsk Popular News (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fTaśmy z Jaka-40 zostały zabezpieczone już 10 kwietnia. Nagrań jednak nie odsłuchano ze względu na brak danych dotyczących częstotliwości prądu w rosyjskiej sieci podczas kopiowania treści taśm z wieży lotniska. Teraz te dane trafiły do śledczych i taśmy wreszcie będą mogły być odczytane - informuje "Gazeta Polska Codziennie.

Wegług Remigiusza Musia, który był technikiem pokładowym na Jaku-40, treść nagrań może podważyć ustalenia komisji Millera i raportu MAK. Twierdzi on, że piloci Jaka-40 otrzymali od rosyjskich kontrolerów komendę: "odejście na drugi krąg z wysokości nie mniejszej niż 50 metrów". Taka informacja nie znalazła się w żadnym dokumencie dotyczącym katastrofy smoleńskiej. W raportach Millera i MAK mowa o 100 metrach.

Wkrótce nagrania zostaną odczytane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.