Facebook Google+ Twitter

Taśmy zdrady czy prawdy? Czarne chmury nad ministrem Sawickim

Tak się jakoś dziwnie składa, że bez polityki – jak ktoś powiedział - nie potrafimy się nawet przeżegnać. Rano wstajemy z łóżka, a w radiu słychać, co dziś powiedział polityk Czarnecki czy Hofman. 16 lipca słyszeliśmy właśnie o taśmach PSL.

Afera z taśmami w polityce to nic nowego – mieliśmy już takie "numery" w latach minionych. PSL-owski "numer" z udziałem ministra rolnictwa Marka Sawickiego to też, można powiedzieć, normalka. Z jednej strony wiadomo od wielu miesięcy, że w partii ludowców trwa kampania wyborcza na prezesa, a z drugiej – jak wielokrotnie pisała prasa – ambicją ministra rolnictwa jest być prezesem. No i walka o stołek Waldka toczy się na całego. Tylko, że wczorajsze taśmy odzwierciedlają coś więcej niż ostrą grę o stołek. Odzwierciedlają grę o stołek i wielkie pieniądze.

Taśmy ujawniają kulisy walki o swoich ludzi na wysokich stanowiskach w państwowych spółkach. Były szef Agencji Rynku Rolnego, Władysław Łukasik mówi byłemu szefowi kółek rolniczych, Władysławowi Serafinowi o wykorzystywaniu przez działaczy ludowców "stanowisk dla własnych korzyści, o zarządzaniu spółkami Skarbu Państwa wyłącznie z myślą o korzyściach". Taśmy ujawniają fakty obchodzenia ustawy kominowej i wykorzystywania dla celów prywatnych, kosztownych delegacji służbowych "wyłącznie na zwiedzanie świata z rodzinami" – wspomina "Rzeczpospolita".

Ujawnione przez "Puls Biznesu" taśmy ludowców, trafiły na biurka prokuratury warszawskiej i CBA. Specjaliści organów ścigania, po ich prześwietleniu, podejmą decyzję o dalszym postępowaniu. Wiadomo, że premier Donald Tusk oczekuje na wyniki działań prokuratury i służb, a szef partii ludowców wezwał z urlopu ministra rolnictwa. Według mediów, dziś sprawa taśmowych nagrań trafi do prokuratury w Białymstoku. Również ona będzie prowadzić postępowanie wyjaśniające.

Nagranie ukrytą kamerą dotyczy dwóch panów z PSL. Jeden z nich - Władysław Łukasik, odwołany ze stanowiska prezesa Agencji Rynku Rolnego (ARR), odbył spotkanie z drugim kolegą, byłym szefem kółek rolniczych Władysławem Serafinem. I tak, od słowa do słowa, zaczęła się rozmowa. A kamera to widziała i zapisała. Zapis ten wczoraj ujawnił "Puls Biznesu" i częściowo "Gazeta Wyborcza" a także inne gazety. Były prezes ARR, Władysław Łukasik mówił Serafinowi m.in. o różnych nieprawidłowościach w działaniu osób blisko związanych z ministrem rolnictwa, Markiem Sawickim.

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że po analizie materiałów, CBA skierowało zawiadomienie do prokuratora generalnego w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa w zakresie sprawowania nadzoru właścicielskiego przez Agencję Rynku Rolnego, nad podległymi jej spółkami. Z Prokuratury Generalnej materiały przekazano do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która natychmiast po ujawnieniu nagrań, zainteresowała się sprawą.

Na początek wdrożono postępowanie sprawdzające w kierunku "przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych" - powiedział prokurator Dariusz Ślepokura, rzecznik warszawskiej prokuratury. Dopiero po tych czynnościach zapadnie decyzja o "ewentualnym wszczęciu śledztwa".

Według pb.pl to nie koniec działań organów ścigania. Treści nagrania z ukrytej kamery przegląda i analizuje również Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Dziś, zdaniem wiceszefa białostockiej prokuratury, zapadnie decyzja o ewentualnym wszczęciu śledztwa w sprawie "składania fałszywych zeznań przez ministra Sawickiego".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że z podsłuchanych prywatnych rozmów robi się afery destabilizujące politykę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda wielka, że do podsłuchów w ogóle doszło; że politycy na coś takiego się w ogóle decydują! Zamiast problemy o losach kraju omówić otwarcie między sobą w parlamencie! żałość wielka, że coś takiego w demokratycznej Polsce ma miejsce!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędruś
  • jędruś
  • 22.07.2012 16:07

te struktury wręcz mafijne szczególnie jest widać w polsce w małych miasteczkach.....i tam też sa rozbudowane jak sieć!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 17.07.2012 19:58

jednak struktury mafijne na szczeblach administracji i tp. mają sie w polsce dobrze!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://dzikikraj.interia.pl/news-afera-w-psl-gdzie-tam-smolensk-k,nId,623132
:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.