Facebook Google+ Twitter

Tata i mama na indeksie

"Rzeczpospolita": szkocka służba zdrowia zaleciła personelowi przychodni i szpitali unikania słów "mama" i "tata". Wyobraźmy sobie taką informację w polskich serwisach informacyjnych...

Służba zdrowia w szpitalach w całym kraju zaleciła personelowi unikania sformułowań typu "tata" i "mama". W odpowiedzi na liczne protesty, rzecznik NFZ powiedział, że domagała się tego organizacja Stop Wrednej Homofobii, według której podobne sformułowania obrażają rodziców homoseksualnych.

- Niech każde dziecko samo decyduje, czy chce mieć mamę, tatę, czy opiekuna - powiedział jeden z działaczy.

W Ministerstwie Zdrowia przygotowywany jest specjalny dokument pt. "Grajmy fair w lidze polskich rodzin", w którym tradycyjne sformułowania: ojciec, matka, rodzic, zostaną zastąpione sformułowaniami typu "opiekun", "strażnik", "wychowawca domowy", "organizator domowego ogniska", "animator życia nieletniego wychowanka".

- Chodzi o to, żeby uświadomić pracownikom szpitali, że nawet w katolickim kraju, takim jak Polska, możliwy jest inny model rodziny, niż heteroseksualny. Nie jest powiedziane, że w związkach homoseksualnych dziecko będzie źle wychowywane, prędzej zejdzie na manowce w tradycyjnym związku, jeśli tatuś będzie zdradzał mamusię - powiedział szef SWH.

Podobny projekt przygotowywany jest w Ministerstwie Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Zakłada on rozesłanie do szkół podstawowych w całym kraju zeszytów do kolorowania, z obrazkami pokazującymi przyjazny model rodziny homoseksualnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Witamy w świecie politycznej poprawności. Ta informacja to zaledwie czubek góry lodowej tego co dzieje się obecnie w zjednoczonym królestwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wyobraźmy sobie..." ;)
Chciałem dać wyobrażenie o absurdalności takich pomysłów, stąd eksperyment z przeniesieniem "na polski grunt";)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda przesada jest zła... a w tym wypadku najwyraźniej ktoś chciał dobrze, ale mu nie wyszło i przedobrzył... i to ostro

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jezusie! Po takiej informacji chyba jestem homofobem :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, do czego jeszcze posuną się działacze nieszczęsnej i nieszczęśliwej formacji? Bo żądania rosną lawinowo. Przez tysiące lat wytykani a nawet mordowani, przez ostatnie dziesiątki lat lekceważeni, ale teraz to nie ma miesiąca bez "pomysłu". Już chyba nawet lewica i feministki gubią sie, o co biega w tym wszystkim.
*z obrazkami pokazującymi przyjazny model rodziny homoseksualnej*? Co na tych obrazkach?
Teraz, po wejści udo UE, urzednicy (aby nie być uznani za fobów) prześcigają się w wymyślaniu albo popieraniu absurdalnych pomysłów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.