Facebook Google+ Twitter

"Tatarak" Wajdy na festiwalu w Berlinie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-16 11:59

Nowy film Andrzeja Wajdy "Tatarak" będzie walczył o Złotego Niedźwiedzia podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Film jest adaptacją prozy Jarosława Iwaszkiewicza.

Bohaterką filmu jest starzejąca się, doświadczona życiem kobieta, która żyje w świecie wspomnień.
Sam Andrzej Wajda pojawia się na chwilę na ekranie, jako...reżyser.

Akcja rozgrywa się w latach 50. W rolach głównych występują Krystyna Janda i młody aktor polskiego pochodzenia - znany z filmu "Pod słońcem Toskanii" - Paweł Szajda. - "Tatarak" to opowieść o przemijaniu i dojmującym poczuciu straty - powiedział Andrzej Wajda.

Autorem zdjęć, które robiono w Grudziądzu, Warce, Zalesiu Dolnym, w okolicach Płocka i w Warszawie, jest Paweł Edelman, laureat Oscara za zdjęcia do "Pianisty" Romana Polańskiego.

Tegoroczny festiwal filmowy w Berlinie potrwa od 5 do 15 lutego. Wśród filmów konkursu głównego poza polskim "Tatarakiem" są między innymi filmy: Stephena Frearsa "Cheri", Francois Ozona "Ricky" i Taverniera "W elektrycznej mgle".

Pojawia się również jeszcze jeden polski akcent. Janusz Kamiński, hollywoodzki operator i reżyser, dwukrotny laureat Oscara i wielu innych nagród filmowych, poprowadzi zajęcia w ramach tegorocznego Talent Campus na festiwalu w Berlinie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.