Facebook Google+ Twitter

"Tatarak" Wajdy walczy o Złotego Niedźwiedzia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-13 07:27

Najnowszy film Andrzeja Wajdy "Tatarak" obejrzy dzisiaj publiczność Berlinale. Film walczy o Złotego Niedźwiedzia - nagrodę główną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. W konkursie startuje 18 filmów, między innymi tak znanych reżyserów jak Stephen Frears, Francois Ozon, Hans- Christian Schmid.

Po ubiegłorocznej prezentacji w Berlinie „Katynia", Andrzej Wajda przywiózł tym razem na Berlinale kameralny dramat o przemijaniu na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza.

Andrzej Wajda ma już na koncie Złotego i Srebrnego Niedźwiedzia i dlatego - jak powiedział - nie jest dla niego konieczne, by dostać kolejną nagrodę, ale miło byłoby, gdyby "Tatarak" został zauważony. - Chciałbym nie zawieść Iwaszkiewicza.

Krystyna Janda zagrała główną bohaterkę, doktorową Martę - dojrzałą, doświadczoną życiem kobietę, która żyje wspomnieniami. W jej życiu pojawia się młody mężczyzna i doktorowa przypomina sobie, czym jest bliskość. U boku Jandy zagrał młody aktor polskiego pochodzenia - znany z filmu "Pod słońcem Toskanii" - Paweł Szajda.

"Tatarak" zostanie zaprezentowany jako jeden z ostatnich w konkursie. A jutro jury pod przewodnictwem znanej brytyjskiej aktorki, laureatki Oskara Tildy Swinton ogłosi werdykt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.