Facebook Google+ Twitter

"Tatarak" wejdzie do kin w kwietniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 22:20

Taką informację podał Andrzej Wajda po powrocie z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. "Tatarak" został tam uhonorowany Nagrodą im. Alfreda Bauera za wyznaczanie nowej perspektywy w sztuce filmowej.

To samo wyróżnienie zdobył debiutant Argentyńczyk Adrian Biniez za film "Gigante". Andrzej Wajda podczas konferencji prasowej w Warszawie powiedział, że nagroda, która z założenia należy się młodym twórcom, bardzo go ucieszyła.

Reżyser powiedział, że zapewne jury doceniło odwagę, jaką była niezwykła forma filmu. Zasadnicza fabuła produkcji jest przerywana scenami, w których aktorka Krystyna Janda opowiada o swoich przeżyciach po śmierci męża, operatora Edwarda Kłosińskiego, który zmarł ponad rok temu. Janda gra zarówno doktorową Martę - kobietę, która przezywa drugą młodość, jak i samą siebie.

Reżyser poinformował, że fabuła z elementami dokumentu o Lechu Wałęsie, którą chce teraz nakręcić, będzie też opowieścią o Danucie Wałęsowej. - Taki film jest dzisiaj bardzo potrzebny, nie podoba mi się, że atakują naszych bohaterów, trzeba dać temu odpór - i akurat padło na mnie - dodał Andrzej Wajda.

Reżyser przyznał, że rozmawiał już o swoich planach z Lechem Wałęsą i jego żoną, a oni zareagowali pozytywnie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.