Facebook Google+ Twitter

Tatko Polka, czyli rzecz o tacie na schwał...

Czy trudno być dobrym tatą? Nie! Wystarczy tylko trochę odwagi mamy, chęci taty no i dziecko...

Mieszkamy pod Warszawą. Mamy dwóch synów. Mikołaj ma już cztery lata i jest przedszkolakiem. W czerwcu, niespodziwanie miesiąc przed terminem, podaczas nieobecności mojego męża, w asyście mojego szwagra, na świat przyszedł Mateuszek - nasze drugie szczęście.

Przed narodzinami naszego starszego synka mój mąż pracował jako logistyk, ale marzył o swoim własnym studiu muzycznym. Kiedy zaszłam w ciążę, mój Marcin nie interesował się i nie śledził dokładnie moich badań, wiedział, jak to mówi, że trzymam rękę na pulsie i wiem co dla mnie najlepsze.

 / Fot. Grażyna Mackiewicz7 kwietnia 2006 roku o 6 rano pojechaliśmy na porodówkę, był ze mną w trakcie porodu. Teraz, kiedy opowiada o porodzie, zastanawia się głośno, kto bardziej parł. Był przejęty... A kiedy dostał do swoich rąk niecałe 4 kilo szczęścia wymazane w mazi i zakrwawione, zmęczone w trakcie porodu, jego świat wywrócił się do góry nogami.

Nie wiem do tej pory jak to zrobił, bo nie pytałam, ale w szpitalu był ze mną od samego rana od późnych godzin wieczornych. Prawdopodobnie poprosił o urlop. Zajmował się Mikołajem lepiej ode mnie. Kąpał go i karmił, przewijał i bawił. Po jakimś czasie musiał zrezygnować z pracy…zachorował. Miał operację. Postanowił założyć swoje studio. Studio powstaje. Mikołaj poszedł do przedszkola.

Na świecie pojawił się Mateusz. Wcześniaczek z różnymi problemami. Początkowe badania wykazały, że Mateusz być może nie słyszy. Mój mąż - muzyk zaczyna się łamać, widzę po minie, że nie jest dobrze. Mówi: Idź sama. Poszłam. Testy wykazały, że wszystko jest ok. Potem niejeden lekarz mówi nam, że nasze dziecko nie widzi. Jedziemy po nocy do profesora do
Anina. Mój mąż prowadzi samochód. W samochodzie panuje cisza. Po tych kilku diagnozach boimy się jak chyba nigdy w życiu się nie baliśmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.